Агентство Fitch тимчасово змінило рейтинг Ощадбанку на час зміни умов його єврооблігацій

09 липня 2015 року, після оголошення Ощадбанком пропозиції щодо зміни умов його єврооблігацій, що була погоджена зі спеціальним комітетом кредиторів, Fitch знизив рейтинг пріоритетних незабезпечених зобов’язань (єврооблігацій) і, відповідно, довгостроковий рейтинг емітента в іноземній валюті (IDR) до С. Аналогічні зміни в рейтингах мали місце після оголошення іншими учасниками ринку своїх пропозицій в процесі реалізації вказаних цілей.

Зміна рейтингу здійснювалась відповідно до стандартних процедур, які застосовуються Fitch у таких випадках. Інші рейтинги банку, які не стосуються зміни умов/обміну єврооблігацій, залишились на тому ж рівні.

Дане зниження є суто технічним. Крім того, як зазначило агентство, рейтинги Ощадбанку будуть переглянуті в бік підвищення протягом короткого часу після завершення процесу зміни умов/обміну єврооблігацій. 

Дана дія Fitch жодним чином не пов’язана з поточною роботою банку та його фінансовим станом. Більш того, ця дія не впливає на здатність банку виконувати зобов’язання перед вкладниками.

Ощадбанк є єдиним банком в Україні, який має державну гарантію за вкладами населення. Показник адекватності регулятивного капіталу Ощадбанку залишається одним із найкращих серед банків України та значно перевищує вимоги НБУ, встановлені на рівні 10%.

Прес-служба Ощадбанку

10.07.2015

інші пропозиції