Ощадбанк наполягає на компенсації завданих збитків Російською Федерацією

«Ощадбанк сьогодні, 08.07.2015 року, направив офіційне письмове повідомлення до уповноважених представників Російської Федерації щодо претензій, які випливають з незаконного поводження з інвестиціями, що належать Ощадбанку в Криму, в порушення численних положень Угоди між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України щодо заохочення та взаємного захисту інвестицій, підписаної 27 листопада 1998 року (далі – Угода), а також міжнародного права», – заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Цим повідомленням Ощадбанк інформує Російську Федерацію про існування спору і наполягає на врегулюванні з Російської Федерацією суперечки з метою компенсації Ощадбанку завданих збитків.

«Я вважаю, що українські підприємства, які зазнали утисків з боку Російської Федерації в Криму, можуть і повинні відстоювати свої права та інтереси. Ми хочемо створити юридичний прецедент для того, щоб інші компанії, підприємства чи банки України, дивлячись на кроки і досвід Ощадбанку, приєднувались до нас у боротьбі за свої комерційні і бізнесові інтереси і так само почали відстоювати свої права, зокрема бізнесові, перед лицем російських окупантів. Це буде внеском кожного в боротьбі за цілісність і благополуччя нашої держави. Якщо з боку підприємств України подібні претензії до Російської Федерації матимуть масовий характер, то, я вважаю, це дасть привід Росії серйозно засумніватись у своїй безкарності й понести реальні економічні втрати», – вважає Андрій Пишний.

Ощадний банк наполягає на тому, що його законні права, передбачені міжнародним правом, були порушені режимом, застосовуваним фізичними та юридичними особами, які належать або контролюються Російською Федерацією. Цей режим призвів до втрати Ощадбанком значних інвестицій у Криму.

З моменту повідомлення про суперечку розпочинається 6-місячний період, передбачений  Угодою, протягом якого сторони матимуть змогу врегулювати спір шляхом переговорів. Якщо таке врегулювання виявиться неможливим у вказаний термін, Ощадбанк залишає за собою право продовжити розгляд, але вже з використанням інструментів міжнародного судового захисту проти Російської Федерації. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій є важливим інструментом для забезпечення встановлення справедливості для бізнесу, що був експропрійований.

Направляючи це повідомлення до уповноважених представників Російської Федерації, а саме: Путіну В.В., Медведєву Д.А. та іншим, Ощадбанк діє виключно на власний розсуд як інвестор і як юридична особа приватного права з метою економічного захисту та відновлення своїх прав та інтересів у Криму.

Уточнюємо, що Ощадбанк залишає за собою всі права, в тому числі права використання будь-якого та всіх способів захисту, доступних йому відповідно до національного та/або міжнародного права.

Довідково: Ощадбанк є одним з найбільших українських банків, який станом на березень 2014 року мав найбільшу банківську мережу на Кримському півострові, що налічувала 294 територіально відокремлені безбалансові відділення, діяльність яких охоплювала безліч сегментів банківських послуг. Майно Ощадбанку зокрема складалось із матеріальних активів (рухомого та нерухомого майна), майнових прав (у тому числі договорів оренди), прав та економічних інтересів, що випливають з відносин Ощадбанку з його клієнтами (що включало, серед іншого, право розпорядження залученими грошовими коштами в довгостроковій перспективі, а також право вимоги за кредитами), репутаційного капіталу і доброго імені Ощадбанку (включаючи престиж, ділову репутацію, контакти, клієнтів і кадри Ощадбанку як його актив). Масштабна господарська діяльність Ощадбанку і прибуток, взяті в цілому, також є значною інвестицією.

Прес-служба Ощадбанку

08.07.2015

інші пропозиції