Ощадбанк діє: вже видано майже півтори тисячі кредитів для утеплення житла

Протягом останніх чотирьох тижнів Ощадбанк видав у рамках урядової програми енергозбереження майже півтори тисячі кредитів людям, які вирішили утеплювати своє житло та економити на комунальних послугах. З них 60% – кредити на придбання котлів, альтернативних газовим, та 40% – на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Крім цього, банком відпрацьовано 9 кредитних заяв від ОСББ.

Про це заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний сьогодні під час прес-конференції «Державна підтримка впровадження енергоефективних заходів для населення, ОСББ та ЖБК». Крім очільника державного банку в заході брали участь голова Держенергоефективності Сергій Савчук та керівник Проекту IFC (Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегож Гайда.

IMG_6346.JPG

Андрій Пишний переконаний, що вся Україна має об’єднатись і перетворитись на один Ощадний дім. «Ця загальнонаціональна програма – реальна можливість зекономити власні кошти, зробити Україну більш енергетично незалежною, перемогти у війні. Те, що впровадив уряд, по суті є нашою енергетичною антитерористичною операцією. Адже наразі не секрет, що кошти, які ми платимо Газпрому, можуть іти в тому числі й на кулі, які вбивають наших хлопців на передовій. Ми повинні залишити нашим дітям країну сучасною, модернізованою та енергоефективною», – наголосив банкір.

IMG_6382.JPG

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, 80% житлового фонду сьогодні в Україні потребує термомодернізації. «Для цього потрібні сотні мільярдів гривень. І це результати підрахунків Агентства на основі аналітичного звіту ЄБРР та інституту місцевого розвитку. Просто знайти в країні кошти одразу сотні мільярдів і роздати людям, щоб це утеплювалося - таких коштів, я вам скажу чесно, в країні, яка воює, немає", - заявив він. Савчук зауважив на необхідності використовувати позитивний досвід інших країн, зокрема Польщі, де з 1999 року держава надає підтримку ОСББ. У 1999 році було надано кредити  всього для трьох ОСББ.  З 2008 року вже 3000 ОСББ в рік почали користуватися державною підтримкою.

“Україна зараз наслідує найкращі практики країн Центральної та Східної Європи, де механізм державної підтримки енергоефективних заходів у житлових будинках діє більш ніж 20 років. Як показує досвід, такий підхід стимулює власника економити ресурси й одночасно підвищувати комфорт у власній оселі. Це позитивно впливає на більшість економічних показників, дає можливість створити нові робочі місця та позбутись газового зашморгу”, – підкреслив керівник проекту IFC (Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегож Гайда.

IMG_6404.JPG

У рамках загальнонаціональної програми «Ощадний дім» Ощадбанк надає кредити для впровадження енергоефективних заходів як для окремої квартири чи приватного будинку, так і для багатоповерхових будинків. При цьому люди отримують суттєву державну підтримку, яка становить для фізичних осіб  відповідно 20% та 30% суми кредиту, залученого на придбання негазових котлів та енергоефективного обладнання та/або матеріалів, та 40% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, для ОСББ.

Прес-служба Ощадбанку

04.06.2015

інші пропозиції