Ми відкриваємо новий ринок енергозбереження обсягом щонайменше 300 млрд. грн. – Андрій Пишний

«Енергозбереження – чи не найважливіша реформа в Україні. Ми відкриваємо щонайменше 300-мільярдний ринок – в Україні 239 тисяч багатоквартирних будинків, 80% з яких потребують ремонту», – заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний на Форумі енергоефективного партнерства, де була презентована загальнонаціональна програма «Ощадний дім».

1.JPG

За словами Андрія Пишного, сьогодні вся Україна має перетворитися на Ощадний дім.

«Економічний ефект реалізації даної програми важко переоцінити. Це економія коштів громадян, зменшення імпорту енергоносіїв, мільйони нових робочих місць, адже одне робоче місце в будівництві дає додаткові п’ять у суміжних галузях. Коли ця програма набере обертів, у нас з'явиться можливість скерувати вивільнений ресурс на масштабні інфраструктурні проекти з відбудови України», – зазначив голова правління Ощадбанку.

2.JPG

Послідовні дії уряду в сфері енергозбереження Андрій Пишний назвав енергетичною антитерористичною операцією, адже кошти, які ми сплачуємо за російський газ, можуть іти в тому числі й на кулі, які вбивають наших хлопців на передовій.

«У держбюджеті 2015 року уряд заклав значні суми для відшкодування кредитів на термомодернізацію багатоквартирних будинків та індивідуальних помешкань. Ощадбанк – ключовий партнер уряду. Ми розуміємо ціну кожного втраченого кубометра газу та гігакалорії тепла, підтримуємо ініціативи Кабінету Міністрів у сфері енергозбереження і докладемо максимальних зусиль для зміцнення енергетичної безпеки», – підкреслив Андрій Пишний.

3.JPG

Перші кроки Ощадбанк зробив наприкінці минулого року, коли вийшов на ринок з пільговими кредитами на придбання негазових котлів. Зокрема, в жовтні 2014 – травні 2015 року банк видав таких кредитів на суму понад 55 млн. грн.

«Сьогодні понад 520 відділень Ощадбанку по всій країні готові фінансувати заходи з енергоефективності. 24 наших спеціалісти пройшли повне очне навчання за програмою IFC і вже готові надавати максимальну підтримку ОСББ. У нас є відповідні банківські продукти для всіх категорій населення», – повідомив заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.

9.JPG

7.JPG

8.JPG

10.JPG

4.JPG

5.JPG

Нагадуємо: Ощадбанк за підтримки уряду продовжив кредитувати громадян на придбання котлів, альтернативних газовим, та розширив програму кредитування на придбання енергоефективного обладнання. Кредит надається на строк до 36 місяців. Ставка – 25% річних, обов’язковий внесок – 10% від вартості товару. Мінімальна сума кредиту – 1 000 грн., максимальна – 50 000 грн.

Для отримання кредиту необхідно виконати 6 простих кроків:

1. Обрати товар у магазині.

2. Отримати рахунок-фактуру на обраний товар та надати його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту.

3. Отримати згоду на надання кредиту.

4. Сплатити продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі 10% від вартості товару та надати до банку відповідні підтверджувальні документи.

5. Отримати кредит, який надається шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, та надати до банку документ, що підтверджує отримання товару від продавця.

6. Отримати від Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України відшкодування частини суми кредиту на поточний рахунок, відкритий в Ощадбанку.

Також Ощадбанк розпочав фінансування ОСББ. Кредит надається на строк до 60 місяців. Ставка – 25% річних, обов'язковий початковий внесок – від 10%, одноразова комісія – 3% від суми кредиту.

Основні умови отримання кредиту для ОСББ:

·                 строк існування ОСББ – не менше 6 місяців;

·                 70% власників квартир є членами ОСББ;

·                 75% співвласників будинку на загальних зборах проголосували «ЗА» виконання проекту за рахунок кредиту.

6.JPG


Довідка

Сьогодні в Києві відбувся Форум енергоефективного партнерства. Його організатори –Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні. На форумі були присутні понад 300 учасників, з них більше 100 представників ОСББ, близько 60 представників обласних державних адміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, міжнародних фондів та ЗМІ.  

22.05.2015

інші пропозиції