Ощадбанк пропонує монети до дня банківських працівників

Напередодні одинадцятої річниці професійного свята - дня банківських працівників Ощадбанк пропонує срібні монети «День ощадності» та „Надійність і добробут”, які можуть стати гарним пам’ятним подарунком.  

Срібна монета „Надійність і добробут”: на реверсі по колу монети розміщено написи: вгорі – «ДЕНЬ БАНКІВСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ»; унизу на орнаменті, який використовувався на ювелірних прикрасах епохи Київської Русі, у два рядки зазначено: дату святкування - 20 ТРАВНЯ та рік карбування монети -  2009.

У верхній частині монети по центру на фоні свитку, що символізує Указ Президента зображено карту України. У нижній частині монети над орнаментом зображено двох грифонів з піднятими крилами у геральдичних позах, які дивляться один на одного.

Грифон – міфічна істота, що поєднує риси найбільш гордих і благородних тварин – орла  і лева – пильності, відваги, могутності, влади, швидкості і сили. Грифон є символом банківської справи, охоронцем багатства. Він стереже скарби або таємні знання.


M02.jpg image004.jpg


Технічні характеристики монети:

номінал – 5 доларів, проба – 999, маса – 31,1 г

 

 Срібна монета „День Ощадності”. Професійне свято банкірів України є правонаступником Дня Ощадності, що був започаткований у 1927 році. Саме цьому святу присвячена  монета з серії „День банківського працівника”.

Основним елементом дизайну монети є зображення скульптурної групи „Ощадність”, що прикрашає купол будинку у Львові, де містилась Галицька ощадна каса (нині – Музей етнографії). Існує версія, що жіноча фігура в центрі групи  символізує економічне процвітання та добробут, розквіт та благополуччя, смолоскип у її руці – вільну комерцію, а оточуючі її чоловіки – успішні сільське господарство та промисловість. Тому композиція повинна була символізувати готовність народу досягнути добробуту та економічного поступу власними силами на своїй землі.

image006.jpgimage008.jpg


Технічні характеристики монети:

номінал – 5 доларів, проба – 999, маса – 31,1 г

 

  Монети забезпечені індивідуальними сертифікатами та футлярами.

З асортиментним рядом монет, які пропонує своїм клієнтам Ощадбанк, та цінами на них можна ознайомитись на офіційній сторінці в мережі Інтернет: http://www.oschadnybank.com/ua/private/metals_coins/coins/.

Прес-служба Ощадбанку

19.05.2015

інші пропозиції