Ощадбанк долучається до підтримки ОСББ (інфографіка)

Ощадбанк розширює свою участь у реалізації державної програми енергоефективності.

Відтак, Ощадбанк розпочинає фінансування ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) для впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

За оцінками експертів, 80% житлових будинків потребують ремонту, на шляху від виробника до споживача в системі ЖКГ втрачається до 60% тепла, при чому більша його частина втрачається на рівні споживачів. Комплексна термомодернізація житлових будинків надасть можливість скоротити споживання газу майже на 30%, а втрати теплової енергії – до 50%.

Як відомо, 08 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про продовження Державної програми стимулювання населення, в тому числі ОСББ, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту.

Завдяки підтримці уряду об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть отримати відшкодування до 40% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Виконавцем державної програми та розпорядником виділених на її реалізацію коштів є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, експерти якого розробили та беруть активну участь у впровадженні енергоефективних заходів.

Кредит надається на строк до 60 місяців. Ставка – 25% річних, обов'язковий початковий внесок – від 10%, одноразова комісія - 3% від суми кредиту. Сума кредиту становитиме  не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис. грн. на 1 квартиру в будинку.

Основні умови отримання кредиту для ОСББ:

·         строк існування ОСББ - не менше 6 місяців;

·         70% власників квартир є членами ОСББ;

·         75% всіх співвласників будинку (не тільки членів ОСББ) на загальних зборах проголосували «ЗА» виконання проекту за рахунок кредиту.

У зв’язку зі зростанням вартості енергоносіїв та, як результат, різким підвищенням тарифів ініціатива уряду щодо компенсації витрат на енергозберігаючі матеріали та обладнання є вкрай актуальною. «Сьогодні наше завдання – допомогти людям підготуватись до наступної зими. В домівках має бути тепло, а до рахунків за опалення не мають потрапляти цифри за зігрівання повітря.  З цією метою розроблено наш кредитний продукт для підтримки ОСББ», -  зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Крім цього, з травня п.р. у кожному обласному управлінні Ощадбанку буде працювати спеціаліст, який надаватиме громадянам професійні консультації щодо створення ОСББ та механізмів фінансування заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності  таких об’єднань.

Новий фінансовий продукт було розроблено за консультативної підтримки проекту “Енергоефективність в житловому секторі України”, який реалізується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

Гжегош Гайда, керівник проекту IFC “Енергоефективність в житловому секторі України”, зазначив: «Оскільки значної економії енергії можна досягти лише впроваджуючи енергоефективні заходи на рівні всього будинку, то відповідно, фінансовий продукт розроблено саме на такі потреби. Реалізація таких заходів надасть можливість зменшити імпорт, субсидії, що в майбутньому сприятиме економії на рівні від 5 до 10% ВВП».

Цільове призначення кредиту: заходи з утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту; придбання приладів обліку теплової енергії та води, регуляторів теплового потоку, придбання та встановлення склопакетів у вікнах, що розташовані в місцях загального користування; облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів; модернізація систем освітлення місць загального користування.

 

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що фокусує свою діяльність виключно на приватному секторі. IFC сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, фінансуючи інвестиції, надаючи компаніям та урядам консультативні послуги та мобілізуючи приватний капітал на міжнародних фінансових ринках.

Швейцарська Конфедерація в Україні

У 1997 році Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду щодо технічної співпраці, в рамках якої в Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. Швейцарське бюро співробітництва в Україні діє від імені двох державних організацій –  Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC), яка входить до складу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП/SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з економічних питань. Швейцарська програма співробітництва в Україні на 2015 – 2018 рр. спрямована на підтримку чотирьох основних напрямів: сталий економічний розвиток, стале використання енергоресурсів та міський розвиток, врядування та миробудівництво, а також здоров’я. Окрім того, Швейцарська Конфедерація надає гуманітарну допомогу регіонам та цільовим групам, які постраждали від конфлікту на сході України. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 25 мільйонів швейцарських франків. Для більш детальної інформації відвідайте, будь-ласка, веб-сторінку: http://www.swiss-cooperation.admin.ch/ukraine/.

Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” –  провідний український банк із  найрозгалуженішою мережею установ. Активно працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів найбільші компанії України. Ощадбанк – єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ліцензія НБУ № 148 від 05.10.2011 р. Офіційний сайт – http://www.oschadnybank.com. Контакт-центр: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

                                                                                                        Прес-служба Ощадбанку

OB-OSBB_1200x1200-new-4.jpg

06.05.2015

інші пропозиції