Антон Тютюн: «Ключова перевага держбанків сьогодні - безпека»

Про це в ході проведення експертного круглого столу «Битва за Україну: банки на війні» заявив заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

«Саме сьогодні, коли країна фактично знаходиться у стані війни, державні банки показують, для чого вони потрібні державі. У даній ситуації на перше місце виходить право людини на безпеку, і роль держбанків у цьому вкрай важлива. Це виклик часу, який вимагає консолідації державного банківського сектору країни в інтересах національної безпеки і безпеки кожного громадянина України», - зазначив Антон Тютюн. Він також зауважив, що з огляду на ситуацію в країні персональні дані українських військових повинні зберігати надійні банки, зокрема державні.

При цьому Антон Тютюн наголосив: «Кожен клієнт з урахуванням ситуації в країні повинен свідомо приймати рішення, де йому обслуговуватись. Ми за відкриту конкуренцію і сьогодні готові конкурувати за кожного клієнта. Багато хто бачить, як змінюється Ощадбанк. Наша роль сьогодні в тому, щоб якісно і професійно обслуговувати клієнтів, зберігши при цьому їх право на безпеку. Ми готові бути в будь-якому місці, де потрібно державі й нашим громадянам. У тих регіонах, де відбудовується повноцінне життя, Ощадбанк відкривається одним із перших банків і допомагає налагоджувати життєдіяльність», - розповів банкір. Також він додав, що одним з факторів безпеки та стабільності Ощадбанку є державна гарантія повернення всієї суми вкладу.

У ході обговорення радник глави СБУ Маркіян Лубківський заявив, що держбанки України здатні належним чином захистити фінансову інформацію, пов'язану з національною безпекою.

Він також нагадав, що Ощадбанк та Укрексімбанк мають у своїй структурі режимно-секретні підрозділи, що надає можливість обслуговування підприємств оборонно-промислового комплексу, задіяних у виконанні оборонного державного замовлення та стратегічних зовнішньоекономічних контрактів з постачання зброї, військової техніки, без ризику розголошення відомостей, що становлять державну таємницю. Ще один важливий  момент – доступ до персональних даних військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів, зокрема тих, які беруть участь в АТО і обслуговуються в російських банках. Існує реальна загроза витоку інформації щодо вказаних громадян та членів  їх сімей, а це, на жаль, відкриває можливість маніпулювання.

Директор департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України Володимир Коцюба в ході круглого столу наголосив: «Є ряд спецфункцій, які на сьогоднішній день можуть виконувати держбанки і не можуть виконувати певні комерційні. Це питання, знову-таки, секретності».

Експертний круглий стіл «Битва за Україну: банки на війні» відбувся у Києві 11 листопада за участю банкірів, представників Міністерства фінансів, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, аналітиків та експертів.

11.11.2014

інші пропозиції