Перша книга-дослідження феномену Євромайдану вийшла за підтримки АТ «Ощадбанк»

7 листопада 2014 року вийшла перша книга, яка досліджує феномен Євромайдану: "#EUROMAIDAN – History In The Making. 600 фотографів, понад 200 000 знімків, хронологія 3 місяців протистоянь — щоби опрацювати цей колосальний об’єм інформації, знадобився майже рік. 

Проект реалізовано за підтримки АТ «Ощадбанк», який інвестував 150 000 грн. Меценатами проекту також стали Петро Багрій, Дмитро Бондаренко, Ігор Воронов, Віктор Гордєєв, Борис і Тетяна Гриньови, Михайло та Оксана Кавицькі, Андрій Пишний, Євген Шаломєєв.

«Минає рік, та, здається, пройшла ціла епоха. То був час краху минулого і народження Майбутнього. Але повна Перемога ще попереду. І дається вона нам високою ціною. Герої Небесної Сотні Майдану й Небесних Сотень АТО сьогодні дивляться на нас згори і ми не можемо їх підвести, не маємо права. Тому далі своїми справами пишемо нову історію нашої країни, пролог до якої вони написали власною кров’ю. Ця книга створена, щоб ми пам'ятали про це та йшли вперед», – заявив голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний.

До фінальної редакції книги увійшли понад 200 фотографій. Серед них роботи Максима Левіна, Олександра Чекменьова, Костянтина Чернічкіна, Олексія Фурмана, Романа Пилипея, Андрія Горба, Ганни Грабарської, Анатолія Бойка, фотографів світових агентств Associated Press, Reuters, EPA (European Pressphoto Agency) та безпосередніх учасників Майдану.

Окрім унікального ілюстративного ряду (багато фотографій публікуються вперше) до видання ввійшли тексти відомого українського історика Ярослава Грицака і філософа Тараса Лютого,  які досліджували феномен і міфологію Євромайдану. Хронологію подій із 30 листопада 2013 року  по 22 лютого 2014 року описала одна з найбільш резонансних журналісток Євромайдану Катерина Сергацкова. Тексти викладені українською та англійською мовами.

Видання складається з розділів «Віче», «Кухня», «Правий сектор», «Самооборона», «Творчість протесту», «Культура», «Архітектура», «Медики», «Антимайдан», «Журналісти», «Беркут», «Предмети», «Самоорганізація», «Локації» і нарешті «Люди». В останній розділ увійшли унікальні знімки майданівців, які відпочивають у павільйоні виставкового центру «Київ Експо Плаза», знімок операції медиків-волонтерів у стінах Михайлівського собору, чоловіка, який грає на саксофоні під час кривавих боїв на Грушевського, хлопчика, який кидає камінь у «Беркут», та інші.

 

Довідка

ART Management – перше в Україні агентство, яке спеціалізується на менеджменті у сфері культури і мистецтва. Засноване у 2009 році.

Видавництво «Основи» з 1992 року спеціалізувалося на перекладах світової класики художньої та наукової літератури українською мовою. Сьогодні головний напрям роботи «Основ» - видання унікальних за змістом і оформленням книг, задуманих і створених молодими українськими авторами.

 

 Більше інформації, фото- і відеоматеріалів можна знайти в мультимедійному релізі.

10.11.2014

інші пропозиції