Роз’яснення Ощадбанку щодо Постанови Правління НБУ №540 для власників депозитних та поточних рахунків

Згідно з Постановою Правління Національного банку України від 29.08.2014 року №540 продовжено дію постанови №328 по 2 грудня поточного року.

Звертаємо увагу вкладників, які мають поточні або депозитні рахунки, що постановою НБУ №540 порядок видачі готівкових коштів з рахунків в національній та іноземних валютах не було змінено.

Цей документ лише продовжує строк дії попереднього порядку на три місяці, тобто обмеження на видачу готівкових коштів в іноземних валютах з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ збережено.

Також збережено обмеження на зняття готівки з депозитних і карткових рахунків у національній валюті в обсязі 150 000 гривень на добу.

Зазначаємо, що за півроку дії цих обмежень і вкладники, і банк навчились працювати з огляду на ситуацію в країні. Зазвичай обсяг готівки, яку клієнт має можливість вільно зняти зі свого рахунку, може задовольнити першочергові потреби. Крім того, встановлення обмежень на зняття готівки цілком відповідає світовій практиці, адже якщо у клієнта виникає потреба в більшій сумі, то можна здійснити безготівкові перерахування.

Отже, порядок отримання коштів з поточних та депозитних рахунків фізичних осіб у національній та іноземних валютах до 2 грудня 2014 року залишається незмінним.

Нагадуємо, що тільки Ощадбанк має 100% державну гарантію збереження вкладів, закріплену Законом України „Про банки і банківську діяльність”. Це означає Ощадбанк - єдиний банк в Україні, в якому повернення депозитів гарантується державою в повному обсязі та без обмежень суми. 

04.09.2014

інші пропозиції