Коментар щодо оподаткування процентів за депозитами фізичних осіб

1 серпня вступив у дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів».

Згідно з зазначеним законом встановлено лінійну ставку оподаткування пасивних доходів фізичних осіб у розмірі 15%. Оподаткуванню за податковий (звітний) місяць підлягають доходи в будь-якій валюті за банківськими вкладними (депозитними) або поточними рахунками, ощадними (депозитними) сертифікатами.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до закону вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до держбюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконуватимуть виключно банки. Відповідно до прийнятого закону платником податку є банк, і при поданні податкового розрахунку інформація по окремому вкладнику, сумі окремого депозиту та нарахованих відсотках не відображається. Отже, банківська таємниця зберігатиметься.

Оскільки закон вступив у дію з 01 серпня 2014 року, оподатковуватись будуть лише відсотки, нараховані з 1 серпня, незалежно від дати розміщення вкладу.

 Прес-служба Ощадбанку

04.08.2014

інші пропозиції