Щодо ситуації, яка склалась навколо проблемного боржника АТ «Ощадбанк» ПАТ «АвтоКрАЗ»

Останнім часом у ЗМІ з’являється викривлена інформація щодо судових справ між АТ «Ощадбанком» та ПАТ «АвтоКрАЗ». У зв’язку з цим прес-служба Ощадбанку повідомляє наступне.

ПАТ «АвтоКрАЗ» є клієнтом АТ «Ощадбанк» з 2002 року. За період співпраці було відкрито 3 кредитних лінії загальним лімітом кредитування 121 млн. доларів США. Кредитні кошти було надано на придбання комплектуючих для виробництва вантажних автомобілів.

Завдяки кредитним коштам банку за період з 2002 року по 2008 рік обсяг виробництва автомобілів зріс від 300 до 4000 од.

За період з 2002 року по 2009 рікПАТ «АвтоКрАЗ» погашено дві лінії на загальну суму 65 млн. доларів США.

Третю кредитну лінію було відкрито у 2008 році. Для підтримки компанії у період фінансової кризи неодноразово проводилась реструктуризація кредитної заборгованості.

З лютого 2010 року ПАТ «АвтоКрАЗ» припинив сплату процентів. Прострочена заборгованість за основним боргом складає 500,7 млн. грн. Сума прострочених процентів складає 304,3 млн. грн.

Починаючи з жовтня 2010 року банк був вимушений розпочати претензійно-позовну роботу.

Судові рішення про стягнення заборгованості, ухвалені на користь АТ «Ощадбанк», неодноразово оскаржувались ПАТ „АвтоКрАЗ”, але вищими судовими інстанціями залишені в силі. Також господарськими судами відмовлено в задоволені позову „АвтоКрАЗу” про визнання недійсним кредитного договору.

Листом від 24 листопада 2011 року ПАТ „АвтоКрАЗ” погодився з рішеннями господарського суду Полтавської області та повністю визнав основний борг, нараховані відсотки та пеню перед АТ „Ощадбанк”.

У лютому 2012 року Господарський суд Полтавської області відстрочив до січня 2014 року виконання судового рішення про стягнення кредитної заборгованості.

В зв’язку з відмовою „АвтоКрАЗу” виконати в добровільному порядку рішення судів, органами Державної виконавчої служби на початку 2014 року відкриті виконавчі провадження з примусового виконання наказів господарського суду Полтавської області.

Розуміючи статус ПАТ «АвтоКрАЗ», який є підприємством, що має стратегічне значення для країни, банк неодноразово йшов йому на поступки, надаючи можливість перекредитування, й відповідно, економічного відновлення. У 2011 року між банком та „АвтоКрАЗом” було проведено декілька переговорів щодо реструктуризації заборгованості та припинення судових процесів. На жаль, жодних конкретних кроків з боку ПАТ «АвтоКрАЗ» щодо погашення кредитної заборгованості зроблено не було.

Виходячи з цього, а також у зв’язку із спливом строків позовної давності банк не мав іншого виходу крім чергового звернення до суду. Маючи статус державної стабільно працюючої фінустанови, що відіграє важливу роль в економічному та соціальному житті країни, Ощадбанк замість того, щоб направляти кошти на підтримку економіки в цей нелегкий для країни час, змушений формувати резерви під проблемний кредит «АвтоКрАЗу».

Ще раз наголошуємо, що стягнення заборгованості у судовому порядку банк розглядав як єдину можливість повернути кредитні кошти до банку. Перш за все ми захищаємо інтереси як наших клієнтів, вкладників, потенційних позичальників, так і інтереси держави. Цілком очевидно, що за діяльність будь-якого підприємства, в першу чергу, відповідає його власник, а не кредитор, який понад 10 років підтримував фінансову спроможність підприємства.

Прес-служба Ощадбанку 

01.08.2014

інші пропозиції