Андрій Пишний за реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Про це голова правління Ощадбанку заявив в інтерв’ю телерадіокомпанії «Ера».

«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб є достатньо потужною інституцією захисту прав вкладників. При цьому я переконаний, що існуюча система гарантування вкладів фізичних осіб в України повинна бути реформована», - сказав Андрій Пишний.

По-перше, переконаний він, розмір внеску до Фонду має залежати від ступеня ризику, який несе банк, здійснюючи активні операції. Адже, за його словами, Фонд гарантування має бути ефективним менеджером тих банків, які відчувають ті чи інші тимчасові фінансові труднощі.

По-друге, наголосив голова правління Ощадбанку, власники й акціонери фінансово-кредитних установ мають нести всю повноту фінансової та юридичної відповідальності за стан справ у банках, якими вони володіють.

«Треба чітко усвідомлювати, що поповнення капіталу банку – це в першу чергу відповідальність акціонерів, адже саме капітал виконує захисну функцію щодо збереження вкладів», - зазначив Андрій Пишний.

Ощадбанк, підкреслив він, у цьому аспекті суттєво відрізняється від інших банків, тому що вклади в ньому на 100% гарантуються державою незалежно від суми.

«Вкладники Ощадбанку знаходяться у виграшній позиції, адже забезпечені подвійним захистом: гарантією самого банку, підтвердженою достатнім рівнем ліквідності й стабільними показниками діяльності, та державною гарантією», - підсумував банкір.

Прес-служба Ощадбанку 

14.04.2014

інші пропозиції