Андрій Пишний: «Банківська система має достатній запас міцності»

Сьогодні банківська система в умовах економічної та політичної турбулентності має достатній запас міцності. Про це заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний в інтерв’ю телерадіокомпанії «Ера».

За його словами, стурбованість українців з приводу своїх заощаджень, власного майбутнього та майбутнього всієї країни цілком зрозуміла. Він нагадав, що обмінний курс залежить від кількох факторів – працюючої економіки, інвестицій та ефективного адміністрування державних фінансів.

«Тому я хочу звернутись до кожного громадянина України і заспокоїти. Топ-менеджери банків об’єктивно оцінюють поточну ситуацію і діють у тісній співпраці з Національним банком України та урядом. Проводиться колосальна робота з налагодження ефективної системи адміністрування державних фінансів - і з нашими міжнародними партнерами, і з міжнародними інвестиційними фондами, і всередині держави», - зазначив голова правління Ощадбанку.

Він наголосив, що країна перебуває за крок від того, коли почнуть надходити інвестиції та міжнародна макрофінансова допомога. Уже в квітні-травні уряд розраховує на перший транш у розмірі від 3 до 5 млрд. доларів США, який, за словами банкіра, вже «знаходиться на кордоні України».

«Це, безумовно, сприятиме стабілізації показників золотовалютних резервів і валютного курсу. Витрачати сьогодні гроші з резервів НБУ для штучної підтримки курсу гривні – неправильно. У цьому я повністю солідарний з позицією керівництва НБУ. Надійдуть гроші до золотовалютних резервів – і ми одразу відчуємо позитивні зміни курсу валют», - зазначив банкір.

Андрій Пишний звернувся до вкладників українських банків із закликом зберігати спокій, не поспішати знімати депозити, а тим більше скуповувати валюту, тим самим чинячи додатковий тиск на курс гривні. Він порадив власникам депозитів дати можливість уряду та НБУ стабілізувати ситуацію. Адже, переконаний банкір, новий уряд за невеликий строк (5-6 тижнів) перебування при владі уже зробив для цього досить багато.

Голова правління Ощадбанку вкотре наголосив, що курс гривні наразі по суті відображає невтішний стан української економіки. Адже, за його словами, золотовалютні резерви НБУ «протягом чотирьох років нещадно розікрали».

Прес-служба Ощадбанку 

11.04.2014

інші пропозиції