Ощадбанк представляє пам’ятні монети Національного банку України

Ощадбанк презентує пам’ятні монети, випущені Національним банком України.

Приємним подарунком і окрасою колекції може стати срібна монета, присвячена 900-річчю створення «Повісті минулих літ» - найвидатнішої пам`ятки літописання Київської Русі. Цей унікальний зразок давньоруського літописання, створений на початку ХІІ ст., містить відомості про походження та розселення східних слов`ян, утворення Київської держави та її перших князів, висвітлює зміни династій, політичні й воєнні події і є скарбницею переказів, легенд, історичних документів.

На аверсі монети, що входить до серії «Духовні скарби України», майстерно викарбуване зображення братів Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либеді - засновників Києва. Малюнок оздоблений автентичними візерунками. Крім того, на аверсі розміщено малий Державний Герб України та напис півколом «Національний банк України» на тлі стилізованої дерев`яної забудови давньоруського міста.

На реверсі монети зображена стилізована батальна сцена та Нестор-літописець, який тримає в руці перо, схилившись над своїм творінням. Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор: Володимир Атаманчук, Володимир Дем`яненко. 


Країна-емітент

Рік випуску

Номінал

Метал

Маса, г

Діаметр, мм

Якість карбування

Україна

2013

10 грн.

Срібло 925 проби

31,1

38,6

ПруфНе менш цікавою монетою НБУ, яку можна придбати в Ощадбанку, є «Лінійний корабель «Слава Катерини» з серії «Морська історія України». Монета присвячена 230-річчю спуску на воду зі стапелів Херсонської адміралтейської верфі, одного з основних центрів суднобудування на півдні Російської імперії, флагмана Чорноморського флоту - 66-гарматного лінійного корабля «Слава Катерини».

На аверсі монети зображено розу вітрів - символ морських мандрів, праворуч і ліворуч від якої стилізований рослинний орнамент та вітрильники. Угорі розміщено малий Державний Герб України та напис півколом «Національний банк України».

На реверсі монети на дзеркальному тлі детально викарбуваний корабель під вітрилами. 


Художники: аверс: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; реверс: Володимир Дем`яненко.

Скульптори: Анатолій Дем`яненко, Володимир Дем`яненко.  


Країна-емітент

Рік випуску

Номінал

Метал

Маса, г

Діаметр, мм

Якість карбування

Україна

2013

10 грн.

Срібло 925

31,1

38,6

АнциркулейтедЗ асортиментним рядом монет, які пропонує Ощадбанк, можна ознайомитись на офіційній сторінці в мережі Інтернет: http://www.oschadbank.ua/ua/private/metals_coins/coins/.

Прес-служба Ощадбанку 

31.01.2014

інші пропозиції