Ощадбанк розпочинає співпрацю з Європейським інвестиційним банком

30 грудня 2013 року між АТ «Ощадбанк» та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) було укладено фінансову угоду, основна мета якої — фінансування вітчизняних малих та середніх підприємств, компаній середньої капіталізації та інших пріоритетних проектів.

Для сприяння розвитку приватного сектора та виконання пріоритетних завдань в Україні ЄІБ відкрив АТ „Ощадбанк” довгострокову кредитну лінію в розмірі 220 млн. євро строком до 10 років.

Залучені кошти будуть направлені на середньо- та довгострокове фінансування проектів клієнтів банку, що задовольняють вимоги ЄІБ. Це приватні підприємства малого та середнього бізнесу (за класифікацією ЄІБ – підприємства з загальною кількістю співробітників до 250 осіб) та компанії середньої капіталізації (з кількістю співробітників від 250 до 3000 осіб).

Близько 30% кредитної лінії може бути спрямовано на фінансування приватних компаній, що не потрапляють до вищезазначених категорій, однак проекти яких відповідають пріоритетам ЄІБ та пов’язані з розвитком приватного сектора, соціально-економічної інфраструктури, включаючи транспорт, енергоефективність та відновлювані джерела енергії, захист навколишнього середовища, інформаційні технології та засоби зв’язку, а також із пом’якшенням наслідків змін клімату та адаптацією до них.

За словами Віце-президента Європейського інвестиційного банку Ласло Бороняя, ця позика відповідає пріоритетам ЄІБ з підтримки економічного зростання та створення робочих місць, а також пожвавлення довгострокової конкурентоспроможності шляхом збільшення доступності довгострокових фінансових ресурсів для приватного сектора.

„Я переконаний, що кошти ЄІБ будуть підтримувати подальший розвиток місцевого приватного сектора шляхом надання доступу малим та середнім підприємствам, а також компаніям середньої капіталізації, до довгострокових фінансових ресурсів. Ми раді об’єднати свої зусилля з надійною фінансовою установою, яка має розгалужену мережу на місцевому ринку та довгу історію основного кредитора української  економіки”, – зазначив Віце-президент ЄІБ.

„Розвиток сектора малого та середнього підприємництва є одним із пріоритетних напрямів стратегії Ощадбанку, і ми раді розпочати реалізацію спільної програми разом із Європейським інвестиційним банком. Ми високо цінуємо можливість співпраці з провідною міжнародною фінансовою організацією та впевнені, що таке співробітництво зробить  значний внесок у розвиток приватного сектора економіки України”, – повідомив перший заступник голови правління Ощадбанку Денис Кірєєв.

На сьогодні ЄІБ забезпечив надання кредитів в Україні, включаючи поточну позику Ощадбанку, на загальну суму близько 2,1 млрд. євро на проекти в енергетичному, транспортному та водному секторах та – за посередництвом  комерційних банків – на підтримку малого та середнього бізнесу.

 

Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” – один із найбільших банків України, що має найрозгалуженішу мережу установ. Він активно працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів найбільші компанії України. Ощадбанк – єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ощадбанк є найнадійнішим банком за версією видання „Корреспондент” та інвестиційної компанії Dragon Capital. Ліцензія НБУ від 05.10.2011 р. № 148. Офіційний сайт - http://www.oschadbank.ua. Контакт-центр:  0 800 210 800.

 

ЄІБ –– Європейський інвестиційний банк – фінансово-кредитна установа Європейського союзу. Керуючись Мандантом Ради ЄС та Європейського парламенту, здійснює фінансування проектів у країнах Східного Сусідства (Україна, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан та Росія) у розмірі 3,85 млрд. євро на період 2007-2013 рр. Поточний мандат передбачає фінансування проектів, які становлять значний інтерес як для  ЄС, так і його східних сусідів у сферах підтримки місцевого приватного сектора, соціальної та економічної інфраструктури.

 

Прес-служба Ощадбанку

29.01.2014

інші пропозиції