Ощадбанк представляє унікальну монету «Успіння»

Асортимент монет із дорогоцінних металів Ощадбанку нещодавно поповнився новою срібною монетою з позолотою «Успіння» (http://www.oschadbank.ua/ua/private/metals_coins/coins/1298074/).

Зображення ікони, що викарбуване на реверсі монети, виконане до найдрібніших деталей і викликає захоплення. Цю монету по праву можна назвати справжнім витвором мистецтва.

Незвичайне походження ікони пов'язане з будівництвом Успенського собору Києво-Печерської лаври. За легендою, зодчі були обрані самою Божою Матір'ю. У 1073 р. Пресвята Богородиця з'явилася грецьким будівельникам у Влахернській церкві, вказала їм місце в Києві, на якому має бути побудований храм, і подарувала ікону Успіння. Мощі чотирьох зодчих і прибулих десять років потому восьми іконописців почивають у Ближніх печерах.

Преподобні Антоній і Феодосій Печерські помістили ікону над Царськими вратами побудованого собору в золотому круглому кіоті, щедро прикрашеному діамантами. Весь цей круг із чудотворною іконою спускався щодня, по закінченні утрені і літургії, на міцних шовкових шнурах для побожного прикладання до образу. Ікона Успіння Божої Матері прославилася багатьма чудесами. Так, вона не раз захищала Русь від навали ворогів. У 1677 році, коли турки взяли Чигирин в облогу і Києву загрожувала небезпека, ікону протягом майже всього дня 27 серпня обносили навколо міста. Київ було врятовано.

Незважаючи на багато лих, яких у різні часи зазнавала Києво-Печерська обитель, ікона збереглася неушкодженою. Її було втрачено лише після вибуху Успенського собору в 1941 р. Одна з копій стародавньої ікони зараз знаходиться в Хрестовоздвиженській церкві Києво-Печерської Лаври і також є чудотворною. Вона має такий само круглий кіот, оформлена подібно до оригіналу та спускається на шнурах після кожної літургії для поклоніння за старим монастирським звичаєм.

Номінал монети – 5 доларів, проба – 999, маса – 62,21 г, тираж – 1000 од., рік випуску – 2013.

З асортиментним рядом монет, які пропонує своїм клієнтам Ощадбанк, можна ознайомитись на офіційній сторінці банку в Інтернеті: http://www.oschadbank.ua/ua/private/metals_coins/coins/.

Довідка. Публічне акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” – один із найбільших банків України, що має найрозгалуженішу мережу установ. Він активно працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів найбільші компанії України. Ощадбанк - єдиний в Україні банк, що має закріплену законом державну гарантію повного збереження грошових коштів громадян, довірених банку. Ощадбанк є найнадійнішим банком за версією видання „Корреспондент” та інвестиційної компанії Dragon Capital. Ліцензія НБУ від 05.10.2011 р. № 148. Офіційний сайт - http://www.oschadbank.ua. Контакт-центр Ощадбанку: 0 800 210 800.

Прес-служба Ощадбанку

08.11.2013

інші пропозиції