Ощадбанк вітає з Всесвітнім днем заощаджень

Святкування Всесвітнього дня заощаджень бере свій початок ще з першої половини двадцятого століття. У 1924 році представники ощадних банків 29 країн зібралися на перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який проходив з 27 по31 жовтня в Мілані (Італія). Саме на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн їх учасник професор Равізза запропонував щороку відзначати 31 жовтня як Міжнародний день заощаджень. У 1989 році свято було офіційно визнано директивою ООН.

Ощадбанк – установа, назва якої говорить сама за себе, і для нього стало доброю традицією брати активну участь у заходах з нагоди Всесвітнього дня заощаджень. Відтак, Ощадбанк уже вдруге став активним учасником спільного проекту Незалежної асоціації банків України під егідою Національного банку України та німецького банку розвитку KfW, який діє за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Працівники Ощадбанку в рамках святкування проводили заходи з підвищення фінансової грамотності серед учнів різних навчальних закладів. Зокрема, представники Хмельницького облуправління Ощадбанку брали участь у круглому столі на тему: «Способи заощадження в економічному просторі України», який відбувся у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті. Співробітники Ощадбанку розповіли студентам про депозитні програми та нормативно-правове регулювання діяльності банків.

Крім того, спеціально до дня заощаджень з 1 по 31 жовтня 2013 р. Ощадбанк запропонував клієнтам відкрити депозит «Дитячий» на дитину віком до 14 років у національній валюті на вигідних умовах.

Ощадбанк також брав активну участь у реалізації державної стратегії Незалежної асоціації банків України за підтримки Національного банку України та німецького банку розвитку KfW з підвищення рівня фінансової грамотності населення. За останні кілька місяців Ощадбанк на базі своїх обласних управлінь провів комплекс тренінгів на теми: “Особливості ведення господарського обліку суб’єктами мікро- та малого бізнесу” та “Управління фінансами” для підприємців.

У багатьох відділеннях Ощадбанку проводились дні відкритих дверей для школярів і зустрічі з пенсіонерами, на яких розповідали про користування платіжними картками, банкоматами та терміналами, уміння заощаджувати кошти, а також про оформлення та гарантування депозитних вкладів. Ці заходи було проведено в різних містах України, таких як Львів, Броди, Запоріжжя, Жовті Води, Дніпропетровськ, Джанкой, Сімферополь та ін.

Безперечно, проведення таких акцій сприяє зростанню фінансової грамотності населення, захисту споживачів фінансових послуг. Крім того, молоде покоління має вчитися цінувати гроші та правильно ними розпоряджатися з дитинства, що в майбутньому безперечно стане у пригоді. Для дорослих фінансова грамотність на сьогодні просто необхідна для ефективного управління бізнесом, продуктивного співробітництва з банками тощо, а для людей похилого віку вона є запорукою не тільки захисту коштів, а й отримання більш повного спектра банківських послуг.

Прес-служба Ощадбанку

31.10.2013

інші пропозиції