Передусім потрібно звертати увагу на прозорість умов кредитування і передбачуваність кредитної політики

Коментує заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Володимир Москаленко.

1. Який кредит (споживчий, автокредит, іпотека) вигідно брати в світлі можливої девальвації гривни і зростання інфляції?

Сьогодні кредит - це не розкіш і не переслідування матеріальних вигід. Передусім, це спосіб задоволення насущних потреб, за допомогою якого поліпшується особиста купівельна здатність позичальника. Потрібно врахувати, що інфляційні показники не завжди є основоположними чинниками при формуванні ціни. Наочний приклад - недавня криза, протягом якого, незважаючи на зростання інфляції падали ціни на нерухомість, транспорт. Таким чином, питання про кредит для клієнта визначається потребою в певному товарі, послузі - наприклад: розв'язання житлового питання, необхідність наявності авто через часті відрядження та ін.

2. У банках з яким капіталом (іноземним, державним, приватним) краще брати кредитні продукти?

При виборі кредитної установи передусім потрібно звертати увагу не на його юридичну приналежність, а на прозорість умов кредитування і передбачуваність кредитної політики. Так, наприклад, кредитною політикою Ощадбанку було і залишається відсутність щомісячних або прихованих комісій при отриманні і обслуговуванні кредиту. А за результатами конкурсу "Кращі банки ГУАМ - 2010" в номінації "Найбільш відкритий і прозорий банк ГУАМ" Ощадбанк визнаний переможцем.

Додатковою перевагою отримання кредитів в державних банках можна також вважати побудову відносин з клієнтом виключно в площині дотримання законодавчих норм. А це означає, що права позичальника як споживача ніяким чином не будуть ущемлені. У будь-якому випадку, в якому банку не був би взятий кредит, його треба повертати.

3. Який прогноз на осінь за реальними банківськими ставками на кредити (споживчий, автокредит, іпотека)?

Останнім часом відзначається стабільна тенденція до лібералізації умов кредитування. Передусім, це стосується перегляду процентних ставок у бік пониження. Враховуючи поступове нарощування обсягів кредитування, ця тенденція буде зберігатися і восени.

Український банківський портал 2011.07.07

07.07.2011

інші пропозиції