Попит населення на золоті банківські зливки цього року зріс майже в два рази

Коментує начальник відділу операцій з банківськими металами Ощадбанку Євген Кондратенко

 1. Наскільки виріс попит на банківські зливки з боку населення з початку року?
  Попит населення на золоті банківські злитки цього року виріс майже в два рази. Однак, враховуючи ті максимуми ціни, в 1898,10 дол. за унцію, досягнуті в серпні місяці, ми думаємо, що цей показник росту не буде останнім. На сьогодні, єдиний стримуючий фактор зростання обсягу продажів пов'язаний з дефіцитом зливків банківських металів, який виник у компаній аффінажерів і як наслідок збільшенням терміну поставки металу.

 1. Чи пов'язане зростання попиту на дорогоцінний метал в Україну із загальносвітовою тенденцією?
  Звичайно, пов'язаний. Більшість приватних інвесторів намагаються зберегти свої кошти від знецінення, і в період фінансової нестабільності золото є кращим засобом заощадження. Показовим є і той факт, що золото - це високоліквідний фінансовий інструмент, його ціна зростає вже десятий рік поспіль (з початку року його ціна на Лондонській біржі (LBMA) підвищилася на 27%), світові прогнози цін на найближчі 2-3 роки обіцяють зростання ще в 1,5-2 рази. Все це в сукупності є додатковим стимулом для підвищення попиту на цей актив.

 2. Скільки ваш банк продав металу в першому півріччі в порівнянні з минулим сезоном?
  В цілому, у першому півріччі Ощадбанк продав більше 1 тонни металу.

 3. Чи перевищив попит на золоті злитки з боку приватних інвесторів (населення) апетити вітчизняних ювелірів (частка тих і інших)?
  Можна сказати лише одне, попит на метал з боку приватних інвесторів в останні кілька років значно перевищує попит з боку ювелірів.

 4. Чи спостерігається після останніх стрибків золота збільшення обсягу спекулятивних угод у нас в країні, зокрема, чи нарощують банки відкуп золота у населення для подальшого продажу на світових ринках?
  Останні кілька років питання зворотного викупу став більш, ніж актуальний! Дійсно банки стали більше купувати металу у населення, цьому сприяє і розмір маржі між купівлею і продажем (близько 3-5%), і те що населення вже має якийсь "золотий запас", а так само для банку є пряма вигода - банк не несе додаткових витрат, пов'язаних з купівлею металу за кордоном плюс зростає його оборотність. У більшості випадків (особливо в період зростання ціни) викуплений метал продається банком на території Україні.

05.09.2011

інші пропозиції