Розмір ставок сьогодні не є для клієнта визначальним критерієм для вибору банку

Коментує заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн

1. За вашими прогнозами як зміняться ставки за депозитами у гривні (довгостроковими і короткостроковими) до кінця року? Чому Ви так вважаєте?
Можливе підвищення ставок у дрібних і середніх банків. Системні ж банки, якщо і будуть підвищувати ставки, то незначно. На мою думку, в сьогоднішній ситуації розмір ставок не є для клієнта визначальним критерієм для вибору банку. Клієнт в першу чергу орієнтується на гарантії, стабільність банку, фактичне виконання банком зобов'язань у минулому.

2. Якою буде динаміки депозитів в доларах США і євро? Обгрунтуйте свою відповідь.
На сьогодні превалює тенденція зростання депозитів у валюті в порівнянні з гривневими вкладами. Думаю, до кінця року вона не зміниться - це пояснюється негативними курсовими очікуваннями населення. Із зміною цієї ситуації вкладення в гривні знову будуть рости більш динамічно.

3. На Ваш погляд, наскільки активно банки будуть впроваджувати короткострокові депозити (від тижня) до кінця зими? Які фактори на це вплинуть?
Ця практика є більше маркетинговою відповіддю на попит, ніж економічно обгрунтованим доцільним механізмом залучення коштів. Кількість таких пропозицій на ринку збільшується пропорційно зниженню довіри клієнтів до банків. Наша ж банківська система не дає клієнтам приводів для занепокоєння, виконуючи взяті на себе зобов'язання. Тому на сьогоднішній день я не бачу причин масового впровадження коротких депозитів.

4. Чи очікуєте Ви, що банки будуть вилучати з депозитних пропозицій вклади у валюті через заборону валютного кредитування?
Ні. Раз є попит з боку клієнтів на валютні вклади, буде і пропозиція. Крім того, у банків, що багато кредитують, чимало корпоративних проектів, які потребують фінансування в іноземній валюті. Такі клієнти мають валютну виручку, що дозволяє банкам їх кредитувати в іноземній валюті.

5. Чи будуть банки активно впроваджувати акційні позики до кінця року? На які депозити (в гривні, у валюті, довгострокові, короткострокові) будуть спрямовані пільгові акційні умови?
В умовах нестачі ліквідності і зростання ставок за депозитами системного зниження ставок за кредитами поки не буде. Виняток можуть становити лише програми кредитування за платіжними картками в передноворічний період.
Що стосується депозитів, то акційні пропозиції, безумовно, будуть. При цьому акцент буде робитися на середньострокових вкладах незалежно від валюти.

04.11.2011

інші пропозиції