«Моя країна»

Тепер діти Слов’янська, котрі пережили жахіття війни, як і їхні ровесники в центрі, на заході й півдні нашої країни, пішли до школи. Вони більше не ховатимуться по льохах від бомбардувань, а сидітимуть за партами, читатимуть і писатимуть, гратимуть у футбол.

Історія проекта

У липні керівництво Ощадбанку в робочій поїздці відвідало звільнений від терористів Слов'янськ. 
На площі перед мерією люди питали кожен про своє: більшість – про пенсії та соцвиплати, дехто – про зарплати, банкомати, молодь – про кредити тощо. 
До голови правління Андрія Пишного з натовпу підійшов сивий чоловік, років ледь більше за п'ятдесят. Представився директором школи і тихим голосом запитав, чи планують надавати кошти на відбудову понівеченого терористами навчального закладу.  

0415a-105356820765497463508993036112722082321397050o.jpg

Потім голова правління так написав про це на своїй сторінці у Facebook:

«Я відповів чесно – не знаю. А от тепер, по дорозі на Київ, жалкую, бо збрехав – знаю! 
Школу відновлять до 1 вересня, і зробимо це ми – Ощадбанк. 
Завтра ж розшукаємо цього сивочолого директора школи і зробимо свою справу. Він свою зробив. 
От і ми – візьмемо і зробимо. 
P.S. Цього року перший дзвоник святкуватиму в Слов'янську».

Ми відшукали директора та ідентифікували школу. Отже, у Слов'янську до нас підходив директор школи селища Семенівка, що входить до Слов'янської міськради.

Так розпочався процес відбудови школи, а вже за півтора місяці діти Семенівки прийшли з жовто-блакитними кульками на свято першого дзвоника, де разом з Андрієм Пишним та Святославом Вакарчуком заспівали гімн України. «Моя країна»

Усміхнені обличчя, світлі дитячі погляди

Події

Школа в Слов'янську
Розгорнути Згорнути

Андрій Пишний та Святослав Вакарчук відкрили відбудовану школу в Слов'янську : 01.09.2014 

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук та Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний приїхали на свято Першого дзвоника до учнів Семенівської школи, що в передмісті Слов'янська. Школу було відбудовано Ощадбанком.

«Буквально за 7 тижнів нашими співробітниками, волонтерами та прихильниками повністю відбудовано цю школу, що була перетворена на лігво терористів та розбомблена мінометами в ході бойових дій. Відновлена з руїн школа – це сучасний храм науки, який відповідає світовим стандартам», – зазначив Андрій Пишний.

Усе замінено на нове – від підлоги до даху, комп’ютеризовано навчально-виховний процес, повністю оновлено бібліотечний фонд, проведено благоустрій пришкільної території – облаштовано газони, спортмайданчик work-out, доріжки і шкільний майданчик для лінійок укладені тротуарною плиткою.

«Тепер діти Слов’янська, котрі пережили жахіття війни, як і їхні ровесники в центрі, на заході й півдні нашої країни, пішли до школи. Вони більше не ховатимуться по льохах від бомбардувань, а сидітимуть за партами, читатимуть і писатимуть, гратимуть у футбол. І це, як на мене, перший і найважливіший крок до мирного майбутнього Донбасу і всієї України», – наголосив банкір.

Святослав Вакарчук подарував школярам фортепіано та обладнання для музичного класу школи і разом з ними a cappella виконав гімн України. Також музикант прочитав відкритий урок «Єдина країна» для учнів 5-9 класів та заспівав свою улюблену народну пісню, яку в дитинстві співала йому бабуся, «Ой чий то кінь стоїть».

 
«Дуже дякую Андрію Пишному та Ощадбанку, що вони почали з відбудови школи. Проте це лише одна школа. Тож ми вирішили разом розвивати цей напрям та спільними зусиллями запустити великий проект з відбудови 10, 15, 20, скільки вийде у нас, шкіл», – сказав музикант.

Він побажав присутнім дітям, їхнім батькам і вчителям, щоб вони якомога більше посміхалися і плакали тільки від радості. Одній учениць молодших класів Святослав пообіцяв подарувати кошеня, напевне, маленьку, пухнасту Ельзу.
інші пропозиції