Історія проекта

   - Стреляли в Донецке. Я спала… 
- Ты не испугалась? 
- Нет, я не испугалась. Я спала… Стреляли ночью, я проснулась… Утром встала, когда солнышко встало. А когда солнышко – не страшно. 
- Чего ты хочешь? 
- Чтобы не стреляли. 

Діалог з 4-річною дівчинкою в пісочниці 
Мар’їнка, Донеччина 
липень 2015 року

Коли в дитинство вривається війна, то це, певно, найбільший злочин проти життя й майбутнього. Замість веселих спогадів про дитячі роки діти війни навіть після евакуації з зони бойових дій здригаються уві сні.
Діти війни. Справжні діти справжньої війни. За якихось 700 км від Києва, за 10 годин їзди автомобілем. Вони наче недалеко і водночас в іншому, паралельному світі.
Селище Мар’їнка – найбільш обстрілювана точка України. Там залишились мирні жителі. Серед них 120 дітей та 20 важкохворих лежачих літніх людей, які з різних причин не можуть виїхати. Вони щодня і щоночі дивляться смерті у вічі, але хочуть будь-що вижити й жити. Їм украй потрібна допомога.
З цієї метою Ощадбанк, Волонтерська Сотня «Доброволя», Мистецький Арсенал  і агентство культурних ініціатив Art Management провели благодійний аукціон «Мистецтво, що рятує». На ньому представлені незвичайні лоти – ящики з-під боєприпасів, перетворені українськими художниками й дітьми з прифронтових міст на арт-скрині, скрині миру, добра й людяності. За кожним з цих лотів стоїть життя дитини чи літньої людини з Мар’їнки.

«Завдання мистецтва – хвилювати серця. Завдання людей, у яких є серце, – не бути байдужими. Чужих дітей не буває, так само як немає чужої біди в тій складній ситуації, в якій опинились мешканці прифронтової зони. Тому я впевнений, що наша ідея перетворити ящики для боєприпасів на арт-об'єкти знайде відгук у художників. Вірю, що кошти, виручені на аукціоні, а головне – теплота сердець його учасників допоможуть надати дітям істотну підтримку», – говорить глава правління Ощадбанку Андрій Пишний, організатор проекту «Мистецтво, що рятує».Митці – учасники проекту:
Марія Куликівська, Матвій Вайсберг, Ксенія Гнилицька, Євген Самборський, Мирослав Вайда, Назар Білик, Алевтина Кахідзе, Андрій Блудов, Микола Маценко, Юрій Соломко, Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Арсен Савадов,Олексій Сай, Яна Сєдова.

Організатори аукціону:
АТ «Ощадбанк», ГО «Волонтерська Сотня», НКММК «Мистецький Арсенал» і агентство культурних ініціатив Art Management.

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ
вул. Лаврська 12