«#EUROMAIDAN — History In The Making»

Перша книга-дослідження феномену Євромайдану вийшла за підтримки АТ «Ощадбанку»

Історія проекта


7 листопада 2014 року вийшла перша книга, яка досліджує феномен Євромайдану: "#EUROMAIDAN – History In The Making. 600 фотографів, понад 200 000 знимків, хронологія 3 місяців протистоянь — щоби опрацювати цей колосальний об’єм інформації, знадобився майже рік. 

Проект реалізовано за підтримки АТ «Ощадбанк». Меценатами проекту також стали Петро Багрій, Дмитро Бондаренко, Ігор Воронов, Віктор Гордєєв, Борис і Тетяна Гриньови, Михайло та Оксана Кавицькі, Андрій Пишний, Євген Шаломєєв.


«Минає рік, та, здається, пройшла ціла епоха. То був час краху минулого і народження Майбутнього. Але повна Перемога ще попереду. І дається вона нам високою ціною. Герої Небесної Сотні Майдану й Небесних Сотень АТО сьогодні дивляться на нас згори і ми не можемо їх підвести, не маємо права. Тому далі своїми справами пишемо нову історію нашої країни, пролог до якої вони написали власною кров’ю. Ця книга створена, щоб ми пам'ятали про це та йшли вперед», – заявив голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний.

До фінальної редакції книги увійшли понад 200 фотографій. Серед них роботи Максима Левіна, Олександра Чекменьова, Костянтина Чернічкіна, Олексія Фурмана, Романа Пилипея, Андрія Горба, Ганни Грабарської, Анатолія Бойка, фотографів світових агентств Associated Press, Reuters, EPA (European Pressphoto Agency) та безпосередніх учасників Майдану.

Окрім унікального ілюстративного ряду (багато фотографій публікуються вперше) до видання ввійшли тексти відомого українського історика Ярослава Грицака і філософа Тараса Лютого,  які досліджували феномен і міфологію Євромайдану. Хронологію подій із 30 листопада 2013 року  по 22 лютого 2014 року описала одна з найбільш резонансних журналісток Євромайдану Катерина Сергацкова. Тексти викладені українською та англійською мовами.

Видання складається з розділів «Віче», «Кухня», «Правий сектор», «Самооборона», «Творчість протесту», «Культура», «Архітектура», «Медики», «Антимайдан», «Журналісти», «Беркут», «Предмети», «Самоорганізація», «Локації» і нарешті «Люди». В останній розділ увійшли унікальні знімки майданівців, які відпочивають у павільйоні виставкового центру «Київ Експо Плаза», знімок операції медиків-волонтерів у стінах Михайлівського собору, чоловіка, який грає на саксофоні під час кривавих боїв на Грушевського, хлопчика, який кидає камінь у «Беркут», та інші.


#EUROMAIDAN — History In The Making

Euromaidan

Події

#EUROMAIDAN – History In The Making
Розгорнути Згорнути

Спогади наших працівниць : 13.11.2014 інші пропозиції