Ощадбанк залишається з селянами

Матеріали експертів банку в змі
Стаття
Сайт: Газета "Галичина"

Болюча для селян тема відсутності банківських установ у багатьох населених пунктах знайшла вирішення. В селах запрацювали пункти дистанційного обслуговування (ПДО) Ощадбанку.  Соціальний проект державний банк вирішив почати з Івано-Франківської області.Нещодавно три пункти дистанційного обслуговування Ощадбанку розпочали роботу в селах Спас Рожнятівського району, Жураки Богородчанського  та Нижнів -Тлумацького. ПДО працюватимуть в селах не постійно, а в разі їхньої потреби - на вимогу місцевої громади. Графік їхньої роботи координуватимуть співробітники банку із сільськими радами з метою максимального задоволення  селян у банківських послугах.

Мета створення пунктів дистанційного обслуговування – соціальна. Їх унікальний формат було розроблено Ощадбанком спеціально для задоволення потреб українського села у банківських послугах, а також для банківського обслуговування військових частин. Після того, як банк став закривати збиткові установи, в деяких селах люди були практично позбавлені можливості отримувати банківське обслуговування. Їхати до сусіднього села, де є відділення банку, багатьом, особливо літнім, незручно, а іноді й неможливо з огляду на стан здоров’я. Тож селяни зі Спаса, Жураків та Нижнєва дуже зраділи  звістці про повернення Ощадбанку. Тепер вони знають графік роботи пункту і спокійно отримують звичайні для них послуги.

 У перший же день роботи через кожний ПДО було здійснено понад 100 операцій. Зазвичай люди здійснювали різноманітні платежі за послуги, перекази, одержували пенсії, соціальні виплати. Загалом за переліком послуг ПДО не відрізняється від банківських відділень традиційного формату. Тож селянам доступні й інші послуги, зокрема, найпопулярніші - відкриття депозиту й отримання кредиту.

Пункти працюють у виділених сільрадами приміщеннях. При цьому банк вирішив не зупинятись на такому форматі, шукаючи максимально прийнятний і комфортний варіант для обслуговування сільських клієнтів. Наразі банківські спеціалісти  розробляють і інші варіанти ПДО: малу архітектурну форму та спеціальний автомобіль, тим більше, що банк вже має позитивний досвід використання мобільних підрозділів для надання банківських послуг мешканцям населених пунктів Донецької та Луганської областей (в тому числі на лінії зіткнення), які контролює українська влада.

Поява ПДО у селах не стала б можливою без зацікавленості та активного сприяння з боку сільських рад.

«Ми дуже вдячні керівництву Ощадбанку за те, що саме Жураки було обрано для функціонування пункту дистанційного обслуговування», - сказала сільський голова села Жураки Марія Бабчук. - «Жураківське відділення Ощадбанку закрили, і мешканці села були позбавлені банківського обслуговування. ПДО повертає банківські послуги в наш населений пункт. Для того, щоб цього досягти, ми домовились про символічну плату за приміщення, де розташований пункт дистанційного обслуговування», - додав він.

Ініціативу Ощадбанку також схвально сприйняла обласна влада. «Наша область аграрна, і сільські населені пункти відіграють в економіці регіону велику роль», - зазначив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук. «Змагаючись за більшу ефективність, банки закривають свої відділення в невеликих населених пунктах, що погано відбувається на житті сільських громад. Підхід, запланований Ощадбанком, дозволяє не припиняти банківське обслуговування сільського населення, водночас не витрачаючи значні кошти на функціонування сільських відділень», - заявив голова ОДА.

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний підкреслює, що для Ощаду запуск ПДО є фактично соціальним проектом, якій дозволяє банку залишитися із своїми клієнтами у найвіддаленіших куточках країни. «Робота пунктів дистанційного обслуговування – це добрий приклад співпраці між місцевими громадами та фінансовим інститутом. Ми йдемо на зустріч один одному, і, в результаті виграють усі:  банк зберігає клієнтів, а села отримують повний перелік банківських сервісів для своїх мешканців», - зазначає керівник  банку.

Банк продовжує переговори з місцевою владою  і інших населених пунктів щодо потреби функціонування ПДО. Вочевидь, сьогодні на дану форму банківського обслуговування існує попит.


інші статті

Кредити бізнесу: ще не гарячі пиріжки, але вже близько

Наталя Буткова-Вітвіцька, директор департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку
Сайт: Укрінформ
Найчутливіший сегмент економіки – малий бізнес – перестав боятися кредитів. Аби не наврочити... Держстат відрапортував про те, що українська економіка пришвидшила зростання з 3,1% (у І кварт

Ощадбанк. Як об'єднати 300 регіональних міні-банків в одну ІТ-структуру

Євгеній Драчко-Єрмоленко, заступник голови правління
Сайт: Новое время
Завдяки тому що система трансформується сьогодні, а не 20 років тому, у нас є можливість отримати значні конкурентні переваги Донедавна Ощадбанк, досить успішно конкуруючи з провідними к

другие предложения