Блог А.Г.Пишного
Сайт: Українська правда
Відсьогодні Ощад та ЄБРР – стратегічні партнери. Ми підписали про це меморандум. Ощад, ЄБРР та Мінфін як представник акціонера найбільшого й найстарішого державного банку країни.

Окрім цього отримали ще й угоду на підтримку малого й середнього бізнесу обсягом 50 мільйонів євро.
Перспектива співпраці – за успішної подальшої трансформації Ощадбанку можлива участь ЄБРР в його акціонерному капіталі. При цьому в середньостроковій перспективі держава збереже свій контроль – володітиме 80% акцій.

Для Ощадного банку це не просто модернізація, повний перехід на світові стандарти корпоративного управління, ризик-менеджменту та фінансової звітності, а ще й посилення його надійності, міцні позиції не тільки в Україні, але й на зовнішніх ринках, а головне – збільшення власної вартості як активу держави, як активу 45 мільйонів українців. Це для нас стратегічне завдання.

Пригадую, як два роки тому після призначення головою правління Ощадбанку я свій перший візит за кордон здійснив саме у Лондон, у штаб-квартиру ЄБРР. У голові були великі плани з трансформації найбільшого й найстарішого банку країни. Перед очима – економічна й банківська криза, анексія Криму й війна на Донбасі, втрата активів, паніка на валютному ринку.

І попри все ми вирішили тоді діяти. У нас не було вибору, ніж змінювати банк у надскладних умовах.

Як зізнався вже тепер керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, їм також казали про те, що з Ощадом нічого не вийде, він приречений, облиште його краще в спокої.

Але ми вчинили навпаки. Не давали одне одному спокою цих два роки. І сьогодні пан Маліж визнав: "В Ощаду вийшло. ЄБРР та Ощад думають однаково". Він порівняв це з весіллям. Мовляв, все тільки починається.

Я, звісно, тішуся високою оцінкою від одного з найбільших міжнародних інвесторів. І дякую 30-тисячній команді Ощадбанку, що ми разом пройшли цей шлях – змінилися самі, змінили банк і поставили його в один ряд з ЄБРР.

Безперечно, це ще не означає, що ми досягли усіх можливих висот і вже все зробили. Але головне те, що ментально ми поряд, що подальша трансформація відбуватиметься за технічної й фінансової підтримки ЄБРР, що є розуміння й підтримка від уряду. А отже, буде й пришвидшення, й підвищення якості змін в Ощадбанку вже найближчим часом.

Незабаром переконаєтесь самі.

інші статті

Не промисловістю єдиною

Блог Андрія Пишного
Сайт: Левый берег
Як відродити українську промисловість як основу зростання української економіки. Про це йшлося в дискусії на VIІІ Національному Експертному Форумі «Україна: у прагненні до рівноваги». Б

Андрій Пишний: Якщо "Укрпошта" хоче бути банком, то банкам треба дати ...

Інтерв’ю А.Г.Пишного
Сайт: Економічна правда
Що відбувається з Ощадбанком, чи насправді він уже не той бюрокартичний "монстр". Про це в розмові з головою Андрієм Пишним. "Так виглядає 1,4 млрд. доларів", — пояснює голова правлін

Вирус перемен. 10 принципов управления изменениями Ощадбанка

Блог Андрія Пишного
Сайт: Фокус
Четыре года изменений в самом большом и старейшем государственном банке страны дают мне право поделиться не прописными истинами менеджмента, а правилами, проверенными на практике Кон

другие предложения