Ощадбанк не підтримує можливе запровадження неринкового регулювання міжбанківської комісії при безготівкових операціях

Новини Ощаду

Ощадбанк виступає проти можливих обмежень комісії банків при безготівкових операціях – так званої ставки інтерчейндж. Це негативно вплине на всіх учасників ринку та загальмує розвиток безготівкової економіки в країні. Такі обмеження можуть бути впроваджені у разі прийняття одного з законопроектів, що зареєстрований у Верховній Раді України.

На думку заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, неринкове регулювання ставки інтерчейндж безпосередньо загрожує розвитку безготівкових технологій в Україні. Таку думку він висловив під час круглого столу «Фінансового клубу» «Неринкове регулювання ставки інтерчейндж: ризики та загрози для банківської системи».

«У разі обмеження ставки інтерчейндж банки будуть змушені перекласти свої витрати для підтримки торгового еквайрингу на ритейл у вигляді інших комісій або підвищити вартість послуг для кінцевих споживачів – фізичних осіб, зокрема на супроводження рахунків. Банки не будуть працювати собі у збиток і підуть з торговельних мереж. Як результат – пригальмується розвиток cashless в Україні, який системно і продуктивно набирає обертів протягом останніх років. Банки не витрачатимуть кошти на розвиток еквайрингу, впровадження cashless-проектів. Збільшиться «сірий» і «чорний» товарообіг, зменшаться податки від банків і, відповідно, це негативно відобразиться на державному бюджеті. Отже, програють усі: держава, ритейл, банки, споживачі. Хочеться вірити, що cash не переможе cashless», – зазначив Антон Тютюн.

image-79087766

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали