Ощадбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації компаній, що входять до групи «Укрлендфармінг» та «Авангард»

Новини Ощаду

04 лютого 2019 року завершилась процедура фінансової реструктуризації в рамках Закону України «Про фінансову реструктуризацію» компаній, що входять до групи «Укрлендфармінг» та «Авангард», залученим кредитором за якою виступав Ощадбанк.

При прийнятті рішення, як і у випадку попередніх успішно проведених реструктуризацій, Ощадбанк керувався визначеною спеціальним законом процедурою, покладався на висновки незалежної експертизи та виходив насамперед з економічних інтересів.

За участю незалежного експерта – міжнародної аудиторської компанії Ernst & Young – для прийняття відповідного рішення був проаналізований та зіставлений ефект від реалізації двох сценаріїв: примусового стягнення заборгованості та реструктуризації. В результаті незалежним експертом було зроблено висновок щодо економічної доцільності процедури реструктуризації. Вказана реструктуризація стала першою, що була розглянута робочою групою Ради з фінансової стабільності за участю представників Міністерства фінансів України, НБУ та ФГВФО після прийняття в січні 2019 року Рекомендацій Ради з фінансової стабільності для роботи банків державного сектора з непрацюючими кредитами. Затверджені умови реструктуризації повною мірою враховують рекомендації робочої групи, надані Ощадбанку.

Частка Ощадбанку в загальному кредитному портфелі групи становить близько 10%.

На сьогодні Ощадбанком проведено 13 процедур фінансової реструктуризації на загальну суму понад 22,6 млрд. грн. За неповних 2 роки дії закону цей показник є найкращим результатом серед держбанків. На сьогодні тривають ще дві незавершені процедури. Активне використання законодавчо закріпленого інструмента фінансової реструктуризації – один з ключових пріоритетів у роботі з проблемною заборгованістю в Ощадбанку на 2019 рік.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку