Ощадбанк спільно з Western NIS Enterprise Fund прокредитує соціальні підприємства зі cходу України за ставкою 5% річних

Новини Ощаду

Ощадбанк та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) продовжують співпрацю і розпочинають кредитування соціальних підприємств зі сходу України під 5% річних, що є однією з найнижчих ставок для підприємців в Україні. В рамках нового проєкту WNISEF «Доступні кредити для соціальних підприємств Східної України» на ці потреби виділено 100 000 дол. США. Проєкт впроваджується завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за Проєктом «Економічна підтримка Східної України». 

Приймання заявок вже розпочалось. Воно триватиме до 31 серпня 2020 року.

«Це перший приклад співпраці нашої програми з іншими інституціями, який дозволить застосувати наш відпрацьований і успішний механізм доступного кредитування для вирішення конкретних завдань наших партнерів, у даному випадку – економічної підтримки Східної України. Ми робимо акцент саме на підтримці соціальних підприємств, оскільки впевнені, що підсилення їх комерційної складової сприятиме ефективнішому вирішенню нагальних соціальних та екологічних проблем у регіоні», – зазначив Василь Назарук, керівник Програми соціального інвестування WNISEF.

«Програма підтримки соціально відповідального бізнесу, яку Ощадбанк реалізує спільно з WNISEF, практично  не має аналогів в Україні.  В рамках нового проєкту  доступний кредитний ресурс зможуть отримати як малі підприємства, так і фізичні особи – підприємці зі сходу України, які будують і розвивають бізнес із соціальною складовою», – наголосив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку. 

Сума кредиту для одного підприємства становитиме 10 000 – 40 000 дол. США у гривневому еквіваленті. Кредити видаватимуться на термін до 36 місяців, і після повернення вивільнені ресурси будуть використані для нових кредитів.

До розгляду братимуться заявки від соціальних підприємств з Донецької та Луганської областей, які є прибутковими і термін діяльності яких перевищує 12 місяців.

За Програмою соціального інвестування Ощадбанк та WNISEF співпрацюють з жовтня 2016 року. За цей час партнери профінансували 14 соціальних підприємств на загальну суму понад 19 млн грн. Програму спрямовано на підтримку приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців, які в рамках своєї діяльності забезпечують реалізацію соціальних проектів та ініціатив або вирішують певні соціальні проблеми незахищених верств населення.

***

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн дол. США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування в підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 186 млн дол. США в 130 компаній з приблизно 26 000 працівників та зробив можливим залучення 1,85 млрд дол. США в компанії України та Молдови. З 2015 року фонд реалізує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн дол. США, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

Проєкт WNISEF «Доступні кредити для соціальних підприємств Східної України» реалізовується Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та Ощадбанку і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Ощадбанк – провідний український державний банк із найбільш розгалуженою мережею установ. Працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів підприємства малого і середнього бізнесу, а також найбільші компанії України. Він першим з державних банків розпочав впровадження стратегії розвитку. У 2017 році Ощадбанк запустив загальнонаціональну комплексну програму підтримки малого бізнесу «Будуй своє». Головною її метою є підтримка підприємців на різних етапах розвитку бізнесу.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали