Mastercard та Ощадбанк запустили безготівкову оплату проїзду в міських маршрутних автобусах Енергодара та Чорткова

Новини Ощаду

Відтепер жителі та гості двох українських міст  Енергодара (Запорізька область) та Чорткова (Тернопільська область)  можуть відчути переваги безготівкових оплат у транспорті. Компанія Mastercard у партнерстві з Ощадбанком за підтримки компанії ВВМ-Груп та міських рад Енергодара і Чорткова обладнали міські маршрутні автобуси спеціальними валідаторами для оплати проїзду безконтактними картками будь-якого банку різних платіжних систем, пристроями з NFC, а також соціальними картками містян.

Валідатори розташовуються в салоні або безпосередньо біля водія. Для оплати проїзду в автобусі пасажиру достатньо лише піднести безконтактну банківську картку, пристрій з NFC або картку містянина до валідатора і дочекатись звукового й світлового сигналу. Жодних додаткових комісій за безконтактну оплату проїзду не стягується.

«Історію розумних міст в Україні Mastercard з партнерами розпочала ще 4 роки тому, коли можливість безконтактної оплати проїзду з’явилася у київському метрополітені. З того часу ми активно розширюємо екосистему смарт-сіті завдяки рішенням для зручних безготівкових оплат у різних містах України – Києві, Львові, Одесі та інших. Сьогодні жителі та гості ще двох українських міст – Чорткова та Енергодара – зможуть скористатися швидкими, зручними і безпечними оплатами в міських маршрутних автобусах. Ми вдячні партнерам та місцевій владі за готовність до впровадження інноваційних рішень, які вдосконалюють інфраструктуру міст», — підкреслив Юрій Батхін, віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні.

«Запровадження у нашому місті системи безконтактної автоматизованої оплати проїзду сприятиме не тільки оптимізації процесу перевезення мешканців громадським транспортом, але й удосконаленню системи обліку пільговиків. Оснащення всіх маршрутних автобусів міста валідаторами дозволить забезпечити максимально зручний спосіб оплати проїзду для всіх категорій пасажирів. Упевнений, що проект стане ще одним успішним кроком на шляху до створення сучасного розумного міста та забезпечення комфортних умов для життя наших громадян»,  наголосив міський голова Енергодара Павло Музика.

«Сучасні способи оплати проїзду значно спрощують процес розрахунку та покращують досвід користування громадським транспортом. Відтепер за допомогою спеціальних валідаторів усі чортківчани можуть розраховуватися за проїзд без готівки – лише приклавши свою банківську картку, смартфон чи пільгову картку до валідатора. Крім того, за допомогою карток чортківчанина та валідаторів можна точніше визначити кількість пільговиків та обсяги пільгових перевезень. Це один із кроків на шляху до створення міста інновацій, міста ХХІ століття. Ми вдячні Masterсard та партнерам за те, що з-поміж багатьох українських міст для впровадження інновацій вони обрали саме Чортків», – зазначив Володимир Шматько, міський голова Чорткова.

Банком-еквайром став Ощадбанк.

«У 2015 році Ощадбанк першим серед українських банків у партнерстві з Mastercard розпочав запровадження технології безконтактної оплати у громадському транспорті різних міст. Сьогодні до цих передових міст приєднались Енергодар та Чортків. Їх мешканці вже можуть оцінити всі переваги зручних, швидких та безпечних безконтактних оплат не лише в торговельній мережі, а й у маршрутних автобусах. Банк розпочинає випуск безконтактних муніципальних карток, якими можна буде оплачувати проїзд»,  зазначив Володимир Москаленко, директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку.

Міські маршрутні автобуси з можливістю безготівкової оплати проїзду курсуватимуть в Енергодарі за п’ятьма маршрутами, що проходять основними вулицями міста: Молодіжною, Козацькою, Воїнів- інтернаціоналістів, Будівельників, Юності.

У Чорткові валідаторами обладнано міські автобуси, які курсують шістьма маршрутами.

Завдяки валідуванню муніципальних карток від Ощадбанку здійснюватиметься облік проїзду в транспорті пільгових категорій населення. Такі картки, що випускаються на базі платіжної безконтактної картки Mastercard, є багатофункціональним фінансовим інструментом і ключем до соціальних програм. Картку оснащено транспортним додатком для безготівкового проїзду.

«Впровадження інноваційних технологій та рішень  основна мета компанії. Ми дуже пишаємось партнерством з Ощадбанком і компанією Mastercard, завдяки зусиллям яких кожен мешканець, навіть невеликого міста, може користуватись сучасними та інноваційними засобами оплати. Компанія ВВМ-Груп й надалі продовжуватиме впроваджувати сучасні засоби автоматизації оплати в наземному транспорті та інших сферах обслуговування. В подальших планах компанії  запровадження сучасної медичної системи на базі банківських платіжних карток, що дозволить значно спростити та покращити якість надання послуг в цій галузі», — підкреслив Вадим Грищук, директор компанії ВВМ-Груп.   

В Україні інноваційні рішення з використанням технології безконтактної оплати Mastercard у транспорті доступні у столичному метро та електричці, у фунікулері Києва, на двох лініях швидкісного трамваю столиці, а також у трамваях Львова і муніципальних автобусах Мукачева та Івано-Франківська.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали