Експортно-кредитне агентство та Ощадбанк розпочали співпрацю в рамках державної програми підтримки українського експорту

Новини Ощаду

У вівторок, 23 лютого, виконуючий обов’язки голови правління Експортно-кредитного агентства (ЕКА) Руслан ГАШЕВ та заступник голови правління Ощадбанку Андрій СТЕЦЕВИЧ підписали Угоду про співпрацю в рамках державної програми підтримки експорту товарів та послуг українського виробництва.

Угода з ЕКА дасть Ощадбанку змогу розширити можливості в підтримці клієнтів, які експортують товари та послуги або планують це робити в майбутньому. ЕКА розглядатиме заявки від банку за прискореними процедурами внутрішньої оцінки та прийматиме рішення щодо страхування угод.

«Я радий вітати Ощадбанк серед банків-партнерів ЕКА. Не завжди українські експортери для того, щоб виконати поставки за вже підписаними контрактами зовнішньо-економічної діяльності, можуть це зробити власними силами за власні кошти. Часто, для виконання контракту їм потрібне додаткове залучення капіталу. Відтак, компанія звертається в банк за кредитом.  І, на жаль, часто, попри те що компанія фінансово здорова, банк змушений відмовляти з причин недостатньої застави. Співпраця банку з ЕКА дозволяє вирішити цю проблему. Адже банк пропонує такому клієнту застрахувати договір кредиту в ЕКА. Цього достатньо, щоб видати позику під виконання угоди за контрактом ЗЕД. Це історія про win-win партнерство. З одного боку експортер отримує підтримку, з іншого - банк отримує можливість виконувати свою основну функцію – кредитування економіки», - зазначив під час церемонії підписання Угоди про співпрацю Руслан ГАШЕВ, в.о. Голови правління Експортно-кредитного агентства.

«Підписана щойно угода з Експортно-кредитним агентством полегшить здійснення експортних операцій клієнтам Ощадбанку, що націлені на розширення своєї зовнішньоекономічної діяльності. Механізм страхування кредитного договору Ощадбанку в ЕКА – ще один фінансовий інструмент, який здешевлює та робить більш доступними кредити Ощаду для бізнесу. Серед інших інструментів – співпраця з міжнародними донорськими проектами, участь у державних програмах, спеціальні партнерські програми з виробниками техніки та обладнання», – прокоментував Андрій СТЕЦЕВИЧ, заступник голови правління Ощадбанку.

ДОВІДКОВО

ЕКА (Експортно-кредитне агентство) – це молода, відкрита, клієнтоорієнтована державна компанія, яка допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку. Продукти ЕКА дозволяють експортерам працювати з клієнтами на умовах відстроченого платежу, знизити ризик отримати збитки від експортної операції для підприємців, які працюють з покупцями на ринках, що вважаються  високоризиковими, суттєво спрощують доступ до банківського фінансування в Україні. ЕКА працює лише з експортерами товарів та послуг з високою доданою вартістю та не підтримує сировинний експорт.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку