З початку повномасштабного вторгнення Ощад збільшив кредитний портфель великих корпоративних клієнтів на 21%, план на цей рік – зростання на 14%
Новини Ощаду
На 21%, або на 11,4 млрд грн зріс портфель великих корпоративних клієнтів Ощадбанку з початку повномасштабного вторгнення – нині він становить 57 млрд грн. Цього результату вдалось досягти попри загальне падіння ринку кредитування юридичних осіб на 1% за цей період. У 2024 році Ощадбанк планує збільшити відповідний портфель ще на 14%, або на 7-8 млрд грн. Про це заявив Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, в інтерв’ю forbes.ua.
«Наша головна фінансова мета – зростати проти тренду ринку з фокусом на таких пріоритетних сферах, як оборона, енергетика, сільське господарство та харчова промисловість. Пріоритетним для нас буде інвестиційне кредитування, адже воно має значний мультиплікаційний ефект для країни: від 40 до 60% витрачених коштів повертається в економіку держави. Якщо ми будемо просто фінансувати потреби компаній в обігових коштах, то будемо розвиватись відповідно до прогнозів (2-4% зростання ВВП на цей рік). Це замало, щоб відчути значне пожвавлення економіки», – зауважив Юрій Каціон.
«Підтримка стратегічно важливих галузей є ключовою для нашої перемоги у війні та забезпечення необхідними ресурсами. Сфера приватного виробництва зброї буде дуже динамічно розвиватись. Ми раніше фінансували великі державні підприємства – виробники ВПК, зараз починаємо тісно працювати з приватними. Ще один з важливих для нас напрямів – кредитування муніципалітетів для відновлення їх соціальної інфраструктури та енергетичної спроможності», – зазначив заступник голови правління Ощадбанку.
Для розширення доступу клієнтів до банківського фінансування в Ощаді за час повномасштабної війни лібералізовано підходи до оцінки позичальників у сегменті корпоративного бізнесу. «Найголовніше для позичальника зараз – зберегти можливість генерувати продукт та мати контракт на його реалізацію. Після падіння ринку в 2022 році неможливо очікувати ідеальних показників постійного зростання прибутку, виручки та інших фінансових індикаторів. Враховуючи ці обставини, ми розширили допустимі межі відхилень від нормативних показників», – наголосив Юрій Каціон.
Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: https://forbes.ua/money/oshchadbank-planuemo-u-2024-rotsi-vidati-investitsiynikh-kreditiv-na-7-8-mlrd-grn-bilshe-22042024-20668
Новини Ощаду