Ощадбанк і Western NIS Enterprise Fund продовжують програму підтримки соціальних підприємств

Новини Ощаду

Підприємство з Київської області «Смачні Справи» отримало другий кредит у рамках спільної програми Western NIS Enterprise Fund та Ощадбанку «Соціальне підприємництво» за ставкою 5% річних. Підприємство було засноване громадською організацією «Український Донбас» та двома внутрішньо переміщеними особами. Частина продукції випускається під брендом МАХАН, підприємство має три патенти на власну продукцію та спеціалізується на виробництві та продажу м’ясних виробів за унікальною технологією.

Завдяки першому кредиту компанія перенесла частку бізнесу до Васильківського району і продовжила виробництво ковбасних та сиров’ялених виробів. На залучені кошти було закуплено сировину та виготовлено додатковий обсяг продукції, що дозволило розпочати продажі в національних мережах супермаркетів, таких, як Новус, Гудвайн та ін. Це позитивно вплинуло на економічні показники компанії. Крім цього, було створено 3 нових робочих місця для внутрішньо переміщених осіб.

Новий кредит дасть можливість подолати наслідки пандемії та розширити виробничі потужності. В тяжких умовах коронакризи підприємство не лише не скоротило жодного співробітника, а й продовжує створювати нові робочі місця завдяки фінансуванню в рамках програми «Соціальне підприємництво».

«На прикладі ТОВ «Смачні Справи» ми бачимо, наскільки успішно і ефективно може розвиватись соціально орієнтований малий бізнес завдяки підтримці Western NIS Enterprise Fund та Ощадбанку. Другий кредит дасть підприємству можливість вивести бізнес на новий рівень розвитку, а також додатково створити робочі місця для внутрішньо переміщених осіб», – зазначила Ольга Байцар, член правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес.

«Програма соціального інвестування WNISEF завжди надає перевагу соціальним підприємствам, що створені внутрішньо переміщеними особами або які опікуються цією вразливою групою населення, розуміючи при цьому, що це не можна відкладати на потім. ТОВ «Смачні Справи» не просто перемістило свій бізнес на Київщину, а й допомогло працівникам адаптуватися на новому місці, створивши для них усі необхідні умови проживання», – наголосив Василь Назарук, керівник Програми соціального інвестування WNISEF.

Програма «Соціальне підприємництво» дає можливість підприємствам малого бізнесу та фізичним особам – підприємцям, які в рамках своєї діяльності забезпечують реалізацію соціальних проектів та ініціатив або вирішують певні соціальні проблеми незахищених верств населення, отримати кредит у національній валюті за ставкою від 5% до 10% річних та зниженими вимогами до забезпечення.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн дол. США, заснований за допомогою уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 25 років досвіду успішного інвестування в підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом фонд інвестував 186 млн дол. США в 130 компаній (приблизно 26 000 працівників) та зробив можливим залучення 2 млрд дол. США в компанії України та Молдови. З 2015 року фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн дол. США, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

Новини Ощаду

Прес-служба Ощадбанку

Це ви ще не читали