Сам-собi-маркетинг
На який ефект від колаборації розраховувати? Як відеоконтент може допомогти бренду та як вимірювати ефективність PR? Дізнатися про це можна було на PR марафоні #6: Fusion. Ми підготували для читачів «Будуй своє» добірку найкорисніших тез.
Антон Дума та Олег Дума, співзасновники Manekibook, Moreca і maslet, повідомили, для чого потрібна колаборація, чому бренд має мислити глобально і навіщо вчити англійську мову:
- Дехто вважає, що український продукт не потрібен на західному ринку. Але якщо позиціонувати свій продукт як європейський, ви зможете досягти набагато кращого результату. Ваші вироби мають відповідати європейським стандартам, бо, якщо це не так, жоден маркетолог чи піарник не зможе вам допомогти.
- Колаборації допомагають формувати ваш імідж, але скажених продажів це не дасть. Хіба що про вас напише якийсь дуже популярний інфлюенсер. Але не думайте, що хтось із інфлюенсерів використовуватиме ваш товар і рекламуватиме його безкоштовно: вони отримують високі гонорари за кожен пост.
- Не забувайте про нетворкінг: найцікавіші пропозиції можуть надійти через особисті зв’язки.
- Знання англійської – це той ключик, що відкриває перед вами нові можливості. Фактично уся потрібна для нас інформація була доступна лише англійською.
- Ваша компанія має бути глобальною від самого початку, бо локальні ринки накладають обмеження на подальший розвиток і часто бренду недостатньо лише внутрішнього ринку.
Віра Сливинська, Head of AIR Brands, розповіла про відеоконтент як тренд сьогодення та поділилася нюансами роботи з Youtube:
- Відео стає трендом: зараз усі основні соцмережі додають можливість переглядати відео. Для кожної соцмережі актуальний різний контент: для Facebook – це новини, для Pinterest – якісна картинка, для Instagram – особистий контент...
- Межі між маркетингом та PR розмиваються. Маркетологи починають займатися контентом і відео.
- YouTube зараз лідер з відеоконтенту, бо це одночасно і величезний відеохостинг, і пошуковик, що поступається за рівнем популярності лише Google, і соціальна мережа. І він постійно еволюціонує.
- Аудиторія YouTube дорослішає: 60 % його користувачів – це люди 18–34 років.
- Щоб навчати чи продавати в YouTube, користувача спочатку потрібно розважити.
- Чому у бренда має бути канал у YouTube, навіть якщо ви не збираєтеся активно його розвивати? Якщо цього не зробити, то в пошуку випадатимуть відгуки, а це можуть бути й негативні відео про ваш бренд, які зняли інші користувачі.
- Якщо у вас є свій канал на YouTube, він може вирішувати такі завдання: формування позитивного іміджу бренда, підвищення продажів, збільшення трафіку на сайт, формування лояльності до бренда та створення спільноти прихильників.
- Ще один варіант роботи з YouTube – залучення блогерів, що близькі вашій ЦА та розмовляють із нею однією мовою.
Михайло Шуранов, директор департаменту зв’язків із громадськістю та зовнішніх комунікацій компанії «Укртелеком», дав цінні поради, що саме і як потрібно вимірювати в РR:
- PR не дає миттєвого результату. Це тривалий процес, і ви не зможете зрозуміти через місяць, чи правильна у вас стратегія.
- Приділіть пильну увагу визначенню вашої ЦА. Це значно спрощує роботу піарника. Інколи вам може бути потрібно змінити думку лише однієї людини – лідера думок.
- Вимірювати результати наприкінці роботи – не надто вдала стратегія. Найкращий варіант – це оцінювати їх покроково, щоб зрозуміти, чи у правильному напрямку ви рухаєтеся.
- Оцінювання ефективності PR-діяльності завжди пов’язана з її метою. Наприклад, якщо мета заходу – зібрати гроші, то важлива кількість зібраних коштів, а не кількість публікацій у ЗМІ.
- Є декілька рівнів завдань, які можуть бути потрібні для досягнення мети:
1) змусити людей задуматися;
2) сформувати у них думку про бренд чи продукт;
3) змінити поведінку споживача.
Якщо коротко сформулювати основні висновки спікерів, то можна визначити три тези:
1. Якщо ваш продукт якісний та відповідає європейським стандартам, у вас є усі шанси вийти на міжнародний ринок, але для цього варто мислити глобально від самого початку роботи компанії.
2. YouTube-канал має бути у кожного бренда, навіть якщо ви не збираєтеся активно його розвивати.
3. Для оцінювання результату від РR-заходу потрібно чітко сформулювати його основну мету.
Сам-собi-маркетинг