Через війну тільки в столиці кількість вакансій зменшилася у 30 разів проти минулого року. Просіла й заробітна плата. У регіонах ситуація ще гірша, про це свідчить дослідження кадрового порталу grc.ua. Найбільше роботи пропонується ІТ-фахівцям, менеджерам з інтернет-маркетингу, продажу та фармацевтам. Переважно ці професії можна освоїти онлайн.
Щоб підтримати українців під час війни, чимало компаній надали безкоштовний доступ до своїх курсів. Ми зібрали найцікавіші, щоб ви могли вчити іноземні мови чи опановувати нові компетенції й не платити за це.
Пропозиції від «Дії»
На порталі Дія.Цифрова освіта є багато освітніх серіалів. Вони згруповані по категоріях:
- для підприємців;
- стартаперів;
- вчителів;
- державних службовців;
- школярів тощо.
Наприклад, працівники держслужби можуть вчитися будувати безбар’єрне суспільство. Ці принципи стануть у пригоді й бізнесу.
Пропонуються цікаві лекції для тих, хто хоче вести власний блог. Навчають, як створити сучасне резюме та знайти роботу онлайн. А підприємців – правильно обліковувати фінанси.
Літні люди можуть освоїти основи цифрової грамотності, аби користуватися всіма перевагами диджитал-світу. Окремо є уроки з кібербезпеки.
Мовні курси
Українці, що виїхали за кордон, наразі мають швидко опанувати іноземну мову. Крім того, високий рівень англійської, німецької чи іншої мови може додати кілька тисяч до заробітної плати, де б ви не перебували.
Багато застосунків і шкіл безкоштовно відкрили преміумдоступ для українців.
Lingo Hut пропонує з нуля вчити понад 45 мов. Щоб скористатися можливістю, треба обрати пункт «я розмовляю українською» і вказати, яку мову хочете опанувати.
Busuu відкрив для українців преміумпідписку на 90 днів на 12 мов. Для доступу потрібно зареєструватися.
DuoLingo надав безстроковий доступ до англійської мови у застосунку.
В LingQ можна вивчати 24 мови. Щоб активувати преміумакаунт, звертайтеся до служби підтримки.
UTalk відкрив доступ до вивчення понад 100 мов.
Simple English пропонує безплатні курси для українців. Для доступу заповніть гугл-форму.
Drops дарує українцям преміумпідписку на рік. Реєстрація обов’язкова. Рішення ухвалюється не автоматизовано, тому це може забрати трохи часу. Промокод прийде на електронну пошту.
Babbel дозволив українцям безкоштовно вивчати одну мову три місяці.
Gramaro стане в пригоді, аби потренуватися в граматиці англійської. Для українців відкрили доступ на рік. Щоб активувати його, потрібно натиснути на прапор України 5 разів на екрані налаштування.
Mondly – під час реєстрації зазначте: рідна мова – українська – й отримаєте доступ до вивчення іноземної.
EnglishDom відкрив безкоштовний доступ на рік за промокодом #StandWithUkraine. Також на всі онлайн-заняття з викладачем дарують знижку 15 % за промокодом PrayForUkraine.
Слушний час перейти на українську
Якщо ви погано знаєте державну мову, зараз є багато курсів, щоб зрештою вивчити її.
Група мовної підтримки. В телеграм-каналі публікують корисні правила української мови. А ще збирають учнів у зумі об 11.00–11.15. Оголошення та лінки на тому ж каналі.
Онлайн-курс «Українська мова: основи успішної комунікації» від Львівського національного університету імені Івана Франка. Для отримання інформації та реєстрації напишіть у вайбер +38067 995 90 96 або на пошту anna_hushchak@ukr.net.
Casugol
Це міжнародний орган сертифікації та постачальник тренінгів, який базується в Сінгапурі. Компанія зробила безкоштовними для українців усі сертифікаційні програми та семінари.
Ця можливість стане у пригоді професіоналам, студентам, академікам. Вони можуть безперервно набувати знань у новітніх технологіях: штучному інтелекті, програмуванні, науці про дані тощо.
Щоб скористатися можливістю, потрібно приєднатися до Міжнародної спільноти учнів Casugol. Там будуть регулярні оновлення про майбутні курси, семінари й події.
Coursera
Компанія-провайдер зосередила на платформі онлайн-курси від понад 200 університетів світу та компаній. Серед них – Stanford, Google, Meta, IBM тощо. Coursera відкрила для українців безплатний доступ до багатьох з них.
Щоб вчитися, потрібно залишити заявку на сайті. Мова навчання – англійська або російська. Каталог курсів тут.
Genius Space
Навчальна онлайн-платформа дає змогу опанувати професії для дистанційної роботи чи фрилансу. У мирний час курси коштували від 3 тис. до 27 тис. грн. Наразі компанія відкрила безкоштовний доступ для українців. Тут можна вивчати інтернет-маркетинг, SMM, HR, SEO, бухгалтерію для ФОПів, копірайтинг тощо. Крім того, до кожного курсу у подарунок йде англійська мова.
Тривалість навчання – 1–3 місяці залежно від курсу. Деталі – на сайті компанії.
Ua Business.global
Волонтерський проєкт містить відео, які допоможуть підприємцям під час війни. Серед тем – гранти для підтримання українського бізнесу, як продавати на Etsy, 5 сценаріїв трансформації бізнесу в умовах війни тощо.
Creative Practice
Платформа надає доступ до всіх курсів дизайну. Серед них – «Основи вебдизайну», «UX/UI. Проєктування та дизайн інтерфейсів». Тут можна навчитися працювати з Photoshop, Figma, After Effects.2, Illustrator. Щоб зареєструватися, перейдіть за посиланням. Доступ відкрито до 1 червня.
RedCamp
IT-школа RedCamp відкрила безкоштовний доступ до курсу з проєктного менеджменту. Він складається з відеолекцій. Спікери розповідають про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту. Автор курсу – project-менеджер Андрій Осипенко. За бажанням можете зробити пожертву на користь ЗСУ. Реквізити є на сайті.
SendPulse
На платформі можна опанувати багато курсів, прослухати тренінги й вебінари. Серед тем – email-маркетинг, ведення ютубу, вебаналітика, створення чат-ботів, лендингів, налаштування контекстної реклами. Деталі та повний перелік курсів тут.
Медичні курси
Дуже популярні наразі. Так, TacticMedAid створив центр навчання домедичної допомоги, щоб кожен міг врятувати своє або чиєсь життя під час війни. У відеолекціях розповідають, що робити до приїзду лікаря, як зупинити кровотечу тощо.
А ось платформа UpToDate призначена для лікарів різних напрямів. Тут багато інструкцій і порад. Вони для тих, хто прагне вдосконалити свої знання або тільки-но починає шлях у медицині.
Інші ресурси для саморозвитку
Відеолекторій WiseCow пропонує відеокурси з історії України, кіно, літератури, мистецтва та журналістики. Так само можна послухати історію міста, в якому перебуваєте, якщо наразі є тимчасово переміщеною особою, наприклад.
Projector Humanitarium. Курси історії дизайну, реклами, мистецтва та фотографії. Щоб отримати його, потрібно зареєструватися, натиснути «придбати відеокурс» і в рядку «подарунковий код» ввести 0688-5072.
Курси малювання. Марина Попова щодня публікує інструкції, як намалювати ту чи іншу картину. Під час онлайн-зустрічей детально показує процес створення малюнка. Арттерапія лікує. Тому варто спробувати, якщо маєте час.
ВУМ online. Платформа для розвитку громадянського суспільства в Україні. Тут є просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.
Під час та певний період після Другої світової війни багато людей не могли навчатися. Та сучасні технології дають змогу опановувати знання навіть у бомбосховищах. Продовжуйте розвиватися, користуйтеся тими можливостями, які є зараз. Адже там, де люди розумні, вміють критично мислити, ніколи не буде тиранії та диктатури. Чим освіченіші громадяни, тим розвиненіша держава. А Україна була, є і буде саме такою.